Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poznejte náboženské texty, upíří román a atlas cest

Simona Köhlerová

Simona Köhlerová

23. 3. 2011

FOTO: Jaro na Kokořínsku

Jaro se stále nemůže rozhodnout, jaké počasí nám přinese. Vy však budete mít díky našim pozvánkám rozhodování mnohem jednodušší. Přinášíme vám totiž zajímavé tipy na literární akce ve Vyškově a Brně. Přednášku týkající se náboženských textů můžete navštívit v prvním jmenovaném městě, v druhém se pak konají autogramiády autorky neotřelé beletrie pro ženy a badatele, který vydal neobvyklý atlas.

FOTO: Jaro na Kokořínsku

Jaro na Kokořínsku, Zdroj: Hana Procházková, Topzine.cz

Knihovna Karla Dvořáčka ve Vyškově (Nádražní 4, Vyškov) vás zve na přednášku z nového cyklu Světová náboženství. V prvním odpoledni uvede Miloslav Pojsl z Univerzity Palackého v Olomouci přednášku na téma Jak rozumět náboženským textům. V rámci celého semináře pak budete mít možnost dozvědět se zajímavosti například o podstatě, historii a základních pojmech hlavních náboženství světa. Přednáška se koná 23. března od 16 hodin.

Láska mezi kapkami krve

Další pozvánkou vás nalákáme na autogramiádu spisovatelky a milovnice všeho indického Gauri Chrastilové. Knižní novinka Smrtí život začíná je určena především ženám, které ocení humor a svižně napsané vyprávění okořeněné upíří tematikou. Pro knihu i podpis si můžete přijít 23. března od 17 hodin do knihkupectví Barvič a Novotný (Česká 13, Brno).

Křest a autogramiáda u příležitosti vydání pozoruhodné příručky Atlas starých stezek a cest na území České republiky se koná 24. března od 17 hodin v prostorách Literární kavárny knihkupectví Academia (náměstí Svobody 13, Brno). Autor atlasu Radan Květ po dlouholetém bádání shromáždil množství poznatků týkajících se studia komunikací od pravěku po počátky novověku. Rozšířil tak obzory nejen laikům, ale i několika vědním oborům od jazykovědců po archeology.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poznejte náboženské texty, upíří román a atlas cest