Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poznejte Japonsko nebo svět očima Jacquese Préverta

Redakce

Redakce

6. 2. 2011

FOTO: Palác Kinských, PrahaPro všechny, kteří poletí v blízké době do Japonska, máme skvělé tipy, jak se na cestu připravit. Pokud se nikam nechystáte, můžete vycestovat alespoň duchem prostřednictvím Měsíce japonské kultury, který se koná v Praze. Pokud však Japonsko není právě váš šálek kávy, zajděte si na originální představení O Lásce a Mystice nebo se nechte konejšit něžnou poezií Jacquese Préverta.

FOTO: Palác Kinských, Praha

Palác Kinských, Praha, Zdroj: Hana Chytrá, Topzine.cz

Japonsko je země tradic, kultury a pro nás mnohdy nepochopitelných zvyků. Pojďte tuto zemi více poznat a najít v ní to blízké vašemu srdci. Česko-japonská společnost spolu s dalšími pořadateli připravila projekt Měsíc japonské kultury. Na začátek února jsme pro vás vybrali pár tipů z jejich bohaté nabídky. Umění starého světa je název expozice umění Asie a starověkého Středomoří, která bude k vidění  od 4. února v Paláci Kinských, tedy v Národní galerii v Praze na Staroměstském náměstí. Ve středu 9. února si ji pak můžete prohlédnout s výkladem. Komentovaná prohlídka začne v 15.30. Stejný den večer můžete zajít na přednášku Tomáše Jurkoviče s názvem Postavy záhadných žen v románech Murakami Harukiho a jejich možný výklad, která se bude konat na Velvyslanectví Japonska v pražské Helichově ulici.

Pražská divadla mají lákavý program

O Lásce a Mystice je název představení, na které vás srdečně zve Divadlo Archa spolu s představiteli skupiny EKG Igorem Malijevským a Jaroslavem Rudišem. Otázka, na kterou budete spolu s účinkujícími hledat odpověď, zní: Je mystika bubák? Nenechte si ujít toto jedinečné představení, které se bude konat v pondělí 7. a v úterý 8. února vždy od 20 hodin v Divadle Archa. Účinkují Jan Hísek, Markéta Pilátová a Josef Váchal. Hraje Vobezdud.

Jacques Prevért je osoba, kterou jistě není nutno představovat. Ze vzpomínek a veršů tohoto celosvětově uznávaného umělce bude složená jedinečná divadelní inscenace, kterou představí Divadlo Orfeus v sekci Kryté divadlo ve středu 9. února od 19 hodin. Svět Prévertových vzpomínek si po svém přivlastnil Radim Vašinka, režisér představení. Nenechte si ujít inscenaci z veršů, které nesentimentálně připomínají dávný svět Prévertova dětství, v němž ti starší z nás najdou i sami sebe a dnešní mladí bude okouzleni.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poznejte Japonsko nebo svět očima Jacquese Préverta