×
TOPZINE.cz

Poznejte, jak se čte ušima na křtu audioknih

FOTO: Jeřabiny
Ilustrační foto Zdroj: sxc.hu

Pro horká literární a kulturní témata si organizátoři nemohli vybrat lepší čas, než je konec jara, kdy už si pomalu začínáme zvykat na neodbytné teplé počasí. Přijměte proto pozvání na křest knihy a seminář s tematikou tzv. nových menšin a na křest souboru audioknih. Kdo by však přece jen rád zůstal u klasiky, ať navštíví představení v Kavárně Poetika.

Ilustrační foto, Zdroj: sxc.hu

V Rakouském kulturním fóru v Praze (Jungmannovo nám. 18) bude 30. května od 14:30 hodin představena kniha Migrace a kulturní konflikty. Autorem publikace, která vyšla tento rok a věnuje se fenoménu tzv. nových menšin, je Harald Ch. Scheu. V rámci křtu se koná tematicky zaměřený seminář s příspěvky o aplikaci islámského práva v Evropě, o náboženském dialogu, o problematice smýšlení příslušníků náboženských komunit a o postavení vietnamské menšiny v České republice.

Čteme ušima

I další pozvánka vás nasměruje na křest, tentokrát to ale budou knihy ve formě audionahrávek. Nakladatelství XYZ vás zve na křest celé série těchto zvukových titulů, který se koná 30. května od 16 hodin v Paláci knih Luxor (Václavské nám. 41). Nahrávky podle knih jako například Metráček, Dvanáct rozhněvaných mužů nebo Saturnin ocení řidiči a všichni, kdo nemají čas sedět nad knihou.

Květnové představení konané v Kavárně Poetika (Novotného lávka 5), které je tradičně uspořádáno v posledním úterku v měsíci od 18 hodin, zaplní verše současného českého básníka Vladimíra Stibora. Zprávu z jeřabinových hor, jak je večer pojmenován, na hudební nástroj doprovodí Jan Frank.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..