Menu
TOPZINE.cz
Zpravodajství

Pozemek nebo dům zadarmo? Těchto 5 zemí a měst nabízí bezplatné bydlení

Redakce

Redakce

26. 2. 2018

Už vás to doma nebaví a odstěhovali byste se nejraději na druhý konec světa? Možné to je a dokonce vás to nemusí ani moc stát. Tak kam to bude?

Od mala slýcháváme, že nic není zadarmo a všechno si musíme zasloužit. Inu, ne vždy tomu tak musí skutečně být. Jsou země a města, kde je tomu jinak a kde vám dají zadarmo dům. Stačí se „jen“ nastěhovat. Zdá se vám to v době, kdy je nákup vlastního bydlení bez hypotéky prakticky nemožný jako lež? Samozřejmě i taková výhodná nabídka má svůj háček, ale odložte nedůvěru stranou a čtěte kde a za jakých podmínek může být jeden dům zdarma i váš.

Itálie

V sicilském městě Gangi, o kterém většina z nás pravděpodobně nikdy neslyšela, už řadu let bojují s klesající populací. V roce 1991 činila přes 8 000 obyvatel, v roce 2016 to bylo něco málo přes 6 700 obyvatel. Ve městě je tím pádem více domů než lidí, kteří by v nich bydleli. Stačí slíbit, že se do jednoho z opuštěných domů nastěhujete, dům na vlastní náklady zrenovujete a je váš!

USA

Gary, Indiana či Detroit – právě tato města jsou zemí zaslíbenou pro ty, kteří hledají domov zdarma. Pokud jste kvalifikovaní pro práci, na níž městům až žalostně schází lidé, jste zároveň potřebná pracovní síla a potenciální zdroj peněz do městské kasy. To si zaslouží bezplatné bydlení, no ne?

bydlení zdarma na ostrově Pitcairn

Jak by se vám líbilo bydlet na ostrově Pitcairn?

Jižní Afrika

Zatímco Itálie ani USA neřeší, zda se do místních domů nastěhují chudí či bohatí, Jižní Afrika poskytuje bezplatné bydlení těm občanům Jižní Afriky, kteří se přihlásí jako životně znevýhodnění.

Pitcairn

Druhý největší ostrov ze čtyř Pitcairnových sotrovů patřící pod zámořské území Velké Británie bojuje s nedostatkem obyvatel. Přibližně 50 obyvatel čeká na nové sousedy. Nikde nikdo, příroda za rohem a srkání koktejlů na písečné pláži každý den. Kdo by to nebral? Stačí požádat o půdu, na níž si na vlastní náklady postavíte domov.

Kolumbie

Stejně jako Jižní Afrika nabízí i Kolumbie vlastencům z nižších sociálních vrstev bydlení zdarma. I přes rostoucí turismus je země stále relativně chudá a tak se snaží místní motivovat k tomu, aby zůstali a měli snahu podílet se na rozvoji Kolumbie.

Ohodnoťte tento článek:
3,3
Právě čtete

Pozemek nebo dům zadarmo? Těchto 5 zemí a měst nabízí bezplatné bydlení