Menu
TOPZINE.cz
Vzdělání a kariéra

Požární ochrana je kriticky důležitou oblastí pro každého majitele firmy. Jak si dopřát jistotu?

Podnikání s sebou přináší ohromnou spoustu různých povinností, jejichž splnění není sice oblíbenou činností zaměstnavatelů, ale je potřeba je mít dokonale vyřešené. Obzvlášť v oblasti bezpečnosti práce vašeho pracoviště je nutné nepodcenit žádný sebemenší detail, protože byste si jinak koledovali o ohromné problémy. Naštěstí na to nejste sami, nýbrž existují specializovaní pomocníci. Na čí služby vsadit?

Nejdříve trochu důležitých pravidel

Úkolem tohoto článku je seznámit vás s nejdůležitějšími informacemi, s nimiž se následně provádí požární ochrana na pracovišti. Její zajišťování je legislativní povinností každého majitele pracoviště, nehledě na obor jeho činnosti. To platí i v případě pronajatých prostor, kdy jejich původní majitel zodpovídá jen za bezpečnost společně užívaných míst (chodby, vstupní hala, parkoviště, výtahy a tak dále).

Z toho důvodu je nutné se adekvátně pojistit nejen proti samotnému nebezpečí, ale i proti případnému postihu ze strany zákona a různých kontrol. Základem všeho je poctivá a stoprocentní dokumentace požární ochrany, kterou vám zajistí koordinátor BOZP. Dávejte si pozor, jelikož jeho volba je jedním z nejdůležitějších kroků pro vaši činnost. Ne každá společnost operující v tomto oboru totiž pracuje opravdu poctivě a vyřeší za vás vše.

Vhodný koordinátor BOZP je základem všeho

Na současném trhu se pohybuje několik různých poskytovatelů BOZP, přičemž málokterý poskytuje tak kvalitní a komplexní služby, jako je tomu u známých profesionálů z firmy PREVENT. Ta se ve svém odvětví pohybuje již téměř třicet let, přičemž dnes pomáhá více než pěti tisícům podnikatelů. Její výhodou oproti konkurenci je především pokrytí všech složitých oblastí týkajících se současné legislativy.

Povinnou požární ochranu na pracovišti zajistí koordinátor BOZP a PO společnost PREVENT

Počátkem všeho je samozřejmě firemní vzdělávání, které tito odborníci provádějí s pomocí jejich školících platforem INSTRUCTOR a EDUNIO. Ty v sobě kombinují klasické prezenční přednášky i moderní online prezentace, takže si lze zvolit jejich preferovanou podobu podle vašich přání. Zapomenout nesmíte ani na poradenství, pracovnělékařské služby, informační servis, kompletní agendu, cyklické kontroly vašich pracovišť, aplikace a spoustu dalších kroků vedoucích k vašemu maximálnímu bezpečí.

Podívejte se sami

Nejlepším řešením je se přirozeně podívat na jejich nabídku na vlastní oči, prohlédnout si dostupnou internetovou prezentaci a následně se rozhodnout sami. Chcete-li si však dopřát stoprocentní ochranu a snadné a intuitivní ovládání veškerých procesů, určitě vsaďte pouze na ověřené a zkušené profesionály. Čím dříve budete mít jistotu, tím lépe pro vás. Nikdy totiž nevíte, kdy se něco přihodí a vy budete muset jednat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Požární ochrana je kriticky důležitou oblastí pro každého majitele firmy. Jak si dopřát jistotu?