Menu
TOPZINE.cz
Zajímavosti ze světa hudby

Powerwolf exkluzivně pro Topzine.cz: Problémy s církví bohužel nemáme

Martin Palounek

Martin Palounek

21. 5. 2011

FOTO:Powerwolf!Rozhovor!Smečka vlků si na nás již brousí drápy! Powerwolf si přišli pro naše duše, jak hlásají v jedné ze svých písní. V červenci na nás udeří hned dvakrát: Nejdříve v plné síle na festivalu Masters of Rock ve Vizovicích a hned vzápětí proniknou přímo do srdcí našich domovů s novým albem. Na dotazy Topzine.cz odpovídal klávesák a varhaník Falk Maria Schlegel.

FOTO: Powerwolf

Powerwolf, Zdroj: powerwolf.net

Powerwolf se u nás ukázali v plné kráse poprvé v roce 2005, nicméně až v roce 2010 dostali na plzeňském Metalfestu příležitost předvést své průlomové album Bible of the Beast. Přestože byli zařazeni do dopoledního programu, měli početné zastoupení v řadách fanoušků a strhli na sebe značnou pozornost. Nebylo proto překvapením, že byli pozváni, aby zahráli též na letošním Masters of Rock ve Vizovicích.

Jak se vám hraje v Čechách? Co očekáváte od Masters of Rock?

Metalfest 2010 byl naším prvním velkým představením v Čechách a bylo to úžasné. Milí lidé, skvělí fanoušci a výtečné pivo. Je celkem těžké říct, co od show na Masters očekáváme. Prioritou pro nás je předvést fanouškům co nejlepší výkon, bavit se na podiu i mimo něj a tak. Prostě chceme po celém světě oslavovat metalové masy.

Skupina vydala své první album, Return in Bloodred, v roce 2005. Deska byla poměrně dobře přijata, nicméně drtivá většina koncertů se stále odehrávala převážně na domácí půdě, tedy v Německu. S Bible of the Beast ovšem kapela začala s rozsáhlými výboji do zahraničí, kde vystupuje především jakožto předskokan služebně starších legend.

Kde se vám hraje lépe? Doma nebo v zahraničí?

Nezáleží to na tom, v které zemi hraješ. Možná na tebe občas přijde na domácí půdě víc fanoušků, ale stejně tak je hrozně zajímavé hrát jinde. Zní to možná zvláštně, ale když deset tisíc lidí vykřikuje „Powerwolf!“ na festivalu Bloodstock Open Air v Anglii, zní to jinak, než když to samé udělají Němci u nás.

Powerwolf jsou známí svou bezprostředností na podiu, nedá se od nich tedy očekávat nic jiného než divoká show, kterou jen podtrhují jejich propracované kostýmy, make-up, rekvizity a teatrální prvky. Ve svých textech se volně inspirují náboženskou tematikou. Stejně tak celé představení má do jisté míry rituální charakter. Navíc sami sebe neberou příliš vážně a již některé názvy písní proklamují, že text opravdu pobaví. Základní charakteristikou jejich zvuku jsou mocné varhany, ostré kytary a dunivý hlas zpěváka podpořeného místy mocnými chóry.

Na Metalfestu bylo vidět, že si koncert užívají obě strany. Stalo se vám někdy, že jste měli vyloženě špatné publikum? Jak jste se s tím vypořádali?

FOTO: Falk Maria Schlegel

Falk Maria Schlegel, Zdroj: powerwolf.net

Myslím si, že špatné publikum jako takové neexistuje. Čas od času narazíme na nějaké, které je značně kritické. Ale to je jejich právo, rozhodovat o tom, jestli je ta kapela na podiu dobrá nebo ne. Pro mě je především důležité užívat si show a přesvědčit diváky svými písněmi a svým výkonem.

Máte velmi osobitý styl, který by si někteří lidé mohli špatně vykládat. Měli jste někdy nějaké potíže s církví?

Bohužel tě musím zklamat, žádné problémy nikdy nebyly, snad kromě nahrávání chóru na album. Bylo zapotřebí najít vhodný kostel, kde by nám dovolili vše natočit. Ale jako obvykle jsme to nakonec zvládli i pro naše nové album.

Na toto nové album je nasazena laťka hodně vysoko. Předchozí debut Bible of the Beast zaznamenal obrovský úspěch a minimálně v Německu se i dva roky po vydání stále drží v hudebních žebříčcích. Kapela nás nicméně stále nechává v napjatém očekávání. Zveřejnili pouze jméno a přední část artworku, který jako vždy dělal Matthew Greywolf. Nová placka ponese název Blood of the Saints a vyjde 28. července 2011.

Co vidíš, když se podíváš zpět do časů, kdy jste nahrávali první album?

Vidím, že se stala spousta věcí. Strávili jsme mnoho času na turné, nahráli hodně alb a zahráli si na velkých festivalech, jako je Wacken, Summer Breeze, Bloodstock, Bang your Head nebo jednotlivé MetalFesty. Je to to nejlepší, co můžete v životě dělat. Být na cestách, sbližovat se s fanoušky a hrát. Máme celkem štěstí, že máme možnost to dělat. Krom toho jsme si vytvořili svůj vlastní metalový styl a to považuji za úžasné.

Chtěl bys na závěr něco vzkázat českým fanouškům?

Ahoj, metaloví fandové z České republiky! Doufám, že se spolu setkáme na festivalu Masters of Rock!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Powerwolf exkluzivně pro Topzine.cz: Problémy s církví bohužel nemáme