Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Povodně v České republice: Pojišťovny řeší škody za více než miliardu korun

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

17. 8. 2010

Letošní povodně na našem území nezaměstnaly jen spousty dobrovolníků a pomocníků při odklízení škod, ale také pracovníky pojišťoven, kteří musejí sečíst škody za více než miliardu korun.

Povodně 2010, Zdroj: photobucket.com

Povodně 2010, Zdroj: photobucket.com

Každý den obejdou technici pojišťoven kolem patnácti domů. Na některých místech však již není co k vidění, jelikož statici rovnou nařídili bourání.

Podle asociace pojišťoven přesáhnou škody za letošní povodně 1,3 miliardy korun. Prozatím pojišťovny řeší přes 5 500 případů, ale každým dnem toto číslo narůstá a podle odhadů vystoupá až ke dvaceti tisícům.

Likvidátory z Ústeckého a Libereckého kraje museli posílit kolegové z celé republiky, jelikož mají opravdu plné ruce práce. Každý dům musí nafotit, vyhodnotit situaci a změřit půdorysy.

Nepřístupná místa škody ještě mnohonásobně zvýší

Práci jim ztěžují spadané mosty a rozbořené silnice, kvůli kterým se na velkou část míst prozatím ani nedostali. Například Česká pojištovna poskytuje nejprve zálohy, které vyplácí již po deseti dnech od prvotní návštěvy likvidátora, a poté provede detailnější prohlídku poškození.

Zničené ovšem nejsou jen domy a chaty, ale i louky a pole. Liberecký kraj hlásí škodu větší než 330 milionů korun právě na zemědělských prostranstvích. Všechna tato čísla však mohou být bohužel mnohonásobně vyšší. To se ovšem uvidí až tehdy, když budou veškerá místa plně přístupná a počasí se v postižených krajích umoudří.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Povodně v České republice: Pojišťovny řeší škody za více než miliardu korun