Menu
TOPZINE.cz
Divadelní hry, představení - novinky a recenze

Povodně 2013: Palmovka, Ypsilonka nebo Archa. Divadla ruší představení

Anna Kottová

Anna Kottová

3. 6. 2013

Povodně v hlavním městě trápí také některá divadla. Provoz omezují Divadlo pod Palmovkou, Divadlo Archa nebo Studio Ypsilon. Cesta do divadla i kvůli omezením v dopravě bude trvat déle než obvykle.

FOTO: Divadlo pod Palmovkou

Divadlo pod Palmovkou ruší představení do odvolání. Ilustrační foto: Anna Kottová, TOPZINE.cz

Divadlo pod Palmovkou zrušilo do odvolání všechna představení. „V divadle jsou zatopené sklepy, mimo provoz jsou všechna důležitá energetická centra jako vzduchotechnika, přívod plynu a elektrické energie. Ze sklepních prostor byly vyklizeny kostýmy a rekvizity,“ informovala tisková mluvčí divadla Kateřina Riethofová a dodala, „v tuto chvíli není ještě možné odhadnout rozsah škod ani termín, kdy bude provoz divadla obnoven.“

Hudební divadlo Karlín včera zrušilo představení Aida a hraje se zde až ve středu. „Vzhledem k tomu, že nelze v tuto chvíli předvídat vývoj povodní v Praze, prosíme diváky, kteří mají vstupenky na muzikál AIDA na středu 5. 6., aby sledovali web a Facebook divadla. Aktuálně se představení koná,“ informují webové stránky divadla. „Divadlo je vyklizeno do vyšších pater a čekáme,“ doplnil Tomáš Matějovský, tiskový mluvčí divadla.

V Divadle v Dlouhé včera narušily povodně konec festivalu Dítě v Dlouhé. Dlouhá začala se stěhováním cenných technických, osvětlovacích nebo zvukařských zařízení. Z důvodu vyhlášení stavu nouze dnešní představení Eyolfek a zítřejší představení Slečna Jairová divadlo ruší. Vstupenky mohou diváci vrátit nebo vyměnit na jiný termín v pokladně divadla do 21. června.

FOTO: Povodně 2013 Praha

Z důvodů povodňové situace ruší některá divadla představení. Zdroj: Michal Dvořák

Divadlo Archa vyklidilo prostory velkého sálu a přilehlých míst. Většina zařízení divadla byla vynesena nad úroveň vody v roce 2002. Archa zrušila jak včerejší představení Pérák, tak se neuskuteční ani dnešní Ateliér Simulante Bande nebo představení EKG. Ondřej Hrab ředitel Divadla Archa k situaci doplnil: „Nemám rád marnou práci, ale pevně věřím, že toto nezměrné úsilí celého týmu nakonec vyjde nazmar a nebude se opakovat povodeň z roku 2002.“

Studio Ypsilon vzhledem k povodňové situaci v Praze ruší dnešní představení Faust a Markétka. Diváci mohou vstupenky vyměnit dnes nebo do konce tohoto týdne. „Zaměstnanci divadla jsou připraveni řešit vše individuálně, aby vyšli vstříc divákům, kteří se potýkají s nepřízní počasí a povodněmi a nemohou se do centra Prahy dostat,“ řekla tisková mluvčí Ypsilonky Aneta Filipová.

Divadlo Kampa také přerušilo svůj provoz. „Jsme preventivně zavření, leč naše divadlo by vodou být ohroženo nemělo,“ doplnila Petra Czabanová, provozovatelka Divadla Kampa. Ve většině divadel se ale hraje bez přerušení. Říčka Botič přestala ohrožovat i Divadlo Na Fidlovačce, takže komedie Techtle mechtle se dnes večer odehraje.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Povodně 2013: Palmovka, Ypsilonka nebo Archa. Divadla ruší představení