Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Obchody nabízejí novoroční slevy

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

3. 1. 2011

FOTO: Slevy v obchoděStejně jako každý rok, tak i letos v tomto období na nás dolehl příval všemožných slev. Jak to zatím vypadá, kdo si počkal, neprohloupil a nemůže než vydělat. Co všechno a o kolik je vlastně zlevněno?

FOTO: Slevy v obchodě

Slevy v obchodě, Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Některé z našich velkých obchodních řetězců započaly se snižováním cen už pár dní před Štědrým dnem. Postupem času se k nim přidávaly a stále přidávají další a další obchody, nabízející nepřeberné množství zboží.

Jak se říká: Kdo si počká, ten se dočká. O tom se můžete jednoduše přesvědčit, když vyrazíte do obchodů. Jelikož se teď prodávající snaží vyprázdnit sklady, aby mohli nabídnout zákazníkům nové zboží, rychle se toho starého zbavují.

Tesco nabízí slevu na oděvy až 70 procent, hračky a vánoční dekorace mají slevu až 50 procent a o čtvrtinu levněji pořídíte vánoční domácí potřeby a zboží z oddělení papírnictví.

FOTO: Slevy a výprodeje v obchodě

Foto: Václav Kohout, Topzine.cz

Marks & Spencer nabízí povánoční slevy až do výše 60 procent. Slevy by měly v M&S trvat do konce ledna a nabídka slev se bude postupně přizpůsobovat zákazníkům a trendům.

Převážně se však obchodníci drží více při zemi a zlevňují pouze na polovinu. Pokud jste se tedy neunáhlili s předvánočními nákupy nebo jste třeba pod stromeček dostali peníze a poukázky na nákup, toto období vám přímo hraje do karet. Vyrazit můžete třeba do obchodního domu s nábytkem a bytovými doplňky Ikea, kde vybraný sortiment zlevnili právě o polovinu.

Slevy v hypermarketu Globus se pohybují od 30 do 70 procent a výrazně levněji tu můžete nakoupit menší elektroniku (fotoaparáty a příslušenství, malé elektrospotřebiče – vysavače, elektrické konvice a jiné pomocníky do kuchyně), ale také ploché LCD televize i plazmové televize.

Další hlavní vlnu slev můžete najít v prodejnách řetězce Albert, kde bude zlevněno zejména oblečení, zimní doplňky a vybavení, hračky a drobná elektronika. Můžete si nakoupit zboží nejčastěji se slevou 60 až 70 procent, u některých položek sleva dosahuje až 90 procent.

FOTO: Internet

Zdroj: wikimedia.org

S množstvím slev ale nepřišly jen kamenné obchody, při troše hledání se nemusíte ani namáhat vyrážet do obchodů a za slušné ceny nakoupíte z tepla domova. I internetové obchody se snaží držet krok a po množství předvánočních slevových nabídek přicházejí i s nabídkami novoročními a jistě stejně lákavými. Pokud však chcete nakoupit levně a kvalitně, nesmíte váhat ani okamžik a využít všech dostupných nabídek.

Závěrem vám můžeme pouze doporučit, abyste si i při nákupu zlevněného zboží dávali pozor. Ne vždy je sleva skutečná! Mnohdy se totiž stává, že obchodníci nechávají na zlevněném zboží i staré cenovky, abyste mohli zjistit kolik ušetříte, ale původní cenu nadsadí. Může se tedy stát, že si pořídíte domněle zlevněný výrobek za cenu vyšší, než jaká je jeho skutečná hodnota, což jistě nepotěší. Takže nakupujte s rozvážností.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Obchody nabízejí novoroční slevy