Menu
TOPZINE.cz
Finance

Potřebujete nutně peníze? Pomoci vám může rychlá půjčka

Někdy zkrátka nevyjdeme s penězi. Nezávisle na výši příjmu. Nenadálý výdaj může zaskočit každého. I toho, o kom se dá říci, že pobírá nadstandardní příjem. Pak není nic špatného si půjčit. Za splnění jedné podmínky – pokud si jsem stoprocentně jist, že svůj dluh budu schopný uhradit. A na koho se se žádostí o půjčku obrátit?

Nejdříve se samozřejmě můžete poptat v rodině a mezi dobrými známými. Ne každý se ale u příbuzných chce zadlužovat. Druhou doporučovanou možností je banka, u níž máte běžný účet. Ta zná vaši platební morálku a možná vám půjčí bez jakýchkoliv průtahů. Většina bank svým stálým klientům nabízí tzv. předschválené úvěry, které nevyžadují žádné schvalování.

Klasická půjčka od banky

Pokud tuto možnost nemáte, můžete svou banku požádat o klasickou půjčku. Každá banka nabízí hned několik produktů. Mějte na paměti, že i bankovní půjčka je produkt jako každý jiný. Zkrátka si od banky kupujete peníze. Tedy za větší částku, než je jejich hodnota. Informaci, kolik bance zaplatíte navíc, vám podá RPSN neboli roční procentuelní sazba nákladů, která v podstatě znamená, o jakou částku svou půjčku přeplatíte. Spolu s úroky zahrnuje i další poplatky spojené s vedením úvěru.

Na co všechno byste měli myslet?

Spolu s částkou, kterou si půjčíte, se s bankou také domluvíte na době splatnosti půjčky. Mějte na paměti, že čím delší bude, tím dráž vás půjčka vyjde. Nejvýhodnější v tomto ohledu jsou půjčky s krátkou dobou splatnosti a vysokými měsíčními splátkami. Ty ale volte s přihlédnutím k vašim možnostem. Spočítejte si své příjmy a od nich odečtěte veškeré své náklady. Nejenom ty fixní, jako jsou zálohy na energie, vodné, stočné, všechny pojistky, ale také náklady na pohonné hmoty, potraviny, poplatky pro děti atd. Zbývá vám ve zbytku dostatečné množství finančních prostředků? Pokud ano, tak můžete o půjčku zažádat. Jak dlouho budete na peníze čekat, záleží na konkrétní instituci.

Půjčka před výplatou

Potřebujete-li peníze opravdu rychle a jste si jisti, že svůj dluh v brzké době budete moci vyrovnat, nabízí se vám také tzv. rychlá půjčka, které se také říká půjčka před výplatou. Peníze vám v tomto případě na účet dorazí do pěti minut po schválení půjčky. To ale není její jediná výhoda. Pokud dluh do měsíce uhradíte, nezaplatíte za půjčku jedinou korunu navíc. Pokud například čekáte výplatu patnáctého a desátého se vám rozbije lednička, bez obav si můžete koupit novou. A jakmile vám výplata dorazí, budete moci dluh jednorázově uhradit.

Půjčka na cokoliv

Nikdo se vás navíc neptá, na co peníze potřebujete. Proto se jí také říká půjčka na cokoliv. Dokonce se ani nezjišťují žadatelovy příjmy. Zhodnocení, zda bude mít na splátky, je jen a pouze na něm. To si proto dobře rozmyslete. Po překročení zmíněné měsíční lhůty se už výška půjčky bude navyšovat o úrok. Proto opravdu kritickým okem zhodnoťte, zda budete schopni půjčku splatit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Potřebujete nutně peníze? Pomoci vám může rychlá půjčka