Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Postel je dlouhodobá investice. Jak ji vybrat dobře?

Nová postel nepatří k věcem, které kupujeme každý měsíc, ba ani rok. Většinou se jedná o investici na několik let, či dokonce na celá desetiletí. Jde tedy o kus nábytku, který s vámi může strávit půl života, a při dobrém výběru klidně i celý. Jak mít šťastnou ruku?

Čalouněná, anebo dřevěná?

Na trhu se setkáte se dvěma základními typy postelí. K těm patří čalouněné postele a dřevěné postele. Čalouněné postele jsou vhodné pro malé děti, jelikož jsou měkké a nehrozí, že se o ni dítě zraní. Často mají také zabudovaný úložný prostor.

Dřevěná postel má řadu výhod. Předně se oproti čalouněné posteli udržuje mnohem snadněji a mnohým se může zdát hygieničtější, jelikož se v ní nedrží prach a roztoči. Z tohoto důvodu je tedy nejlepší volbou pro osoby trpící dýchacími potížemi. Postel ze dřeva se také obvykle pyšní delší životností, ovšem za předpokladu, že je vyrobena z kvalitního dřeva. Úložný prostor může být vytvořen pomocí šuplete, které někdy bývá součástí postele, případně si jej můžete dokoupit.

Není dřevo jako dřevo

Mezi dřevěnými postelemi jsou nejpopulárnější postele z masivu, přičemž nejkvalitnější, ale současně relativně dražší jsou mezi nimi postele z dubového a bukového dřeva. O něco cenově dostupnější materiály jsou pak smrk a borovice. Kvalitní postele z masivu seženete například na Dona-Shop.cz. Vedle masivu můžete zvolit i postel z levnějšího lamina, které je imitací dřeva, mějte však na paměti, že daní za nižší cenu je v tomto případě nižší životnost.

Na co ještě myslet?

Při koupi nové postele myslete i na její rozměry, na které si dejte pozor zvlášť v případě, že máte atypickou výšku. Minimální délka postele by měla být vaše výška plus 25 centimetrů. Standardní délka postele je 200 cm, velmi vysocí lidé by však měli volit postele s prodlouženou délkou. Co se týče šířky, u jednolůžka je standardním rozměrem 90 cm, čím širší postel zvolíte, tím více budete mít pohodlí. A rada na závěr: při nákupu nové postele myslete zejména na to, že pohodlí a kvalita by měly dostat přednost před designem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Postel je dlouhodobá investice. Jak ji vybrat dobře?