Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Posouvání hranic umění. Malby pomocí pláště od kola

Martina Knapová

Martina Knapová

8. 12. 2014

Vášnivý cyklista Thomas Yang se rozhodl skloubit profesi se svým dlouholetým koníčkem. Pomocí pláště kola zobrazuje slavné památky na papíře. Nevěříte? Přečtěte si tedy následující článek.

Zakázané město, Thomas Yang, Zdroj: www.100copies.net

Zakázané město, Thomas Yang. Zdroj: www.100copies.net

Umělec usazený v Singapuru vytváří zajímavá díla pomocí otisku vzorku pláště klasického kola. Jelikož cyklistika patří mezi jeho velké záliby, rozhodl se tímto způsobem proslavit. Thomas Yang rozetře hustou černou barvu na různé druhy plášťů a až s neuvěřitelnou přesností přenáší jejich vzorek na papír.

Mezi jeho zobrazené památky patří zatím ty nejslavnější na světě, například Zakázané město v Číně, Eiffelova věž v Paříži nebo Empire State Building v New Yorku. Vzorek plášťů zdařile odpovídá struktuře vybrané stavby a dodává dílu na reálnosti.

Ke své práci používá cyklista Thomas až dvanáct různých druhů vzorků tak, aby vystihl i jemné nuance architektury. Spojuje tímto způsobem své tři hlavní vášně – cestování, cyklistiku a kreativní tvorbu.

Eiffelova věž, Thomas Yang, Zdroj: www.100copies.net

Eiffelova věž, Thomas Yang. Zdroj: www.100copies.net

Cyklus jeho děl nese název 100 kopií a je limitován, jak název napovídá, pouze na 100 tisků. Každý svůj výtvor pak označí typickým razítkem se signaturou.

 

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Posouvání hranic umění. Malby pomocí pláště od kola