Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Pošlete Tiffanyho k šípku, kupte si šperk od Jiřičné!

FOTO: Šperky Markéta Richterová

To samozřejmě neznamená, že když vám někdo něco v tyrkysové krabičce T&Co věnuje, máte to hodit kočce na hraní. Chceme vás pouze seznámit s několika designéry, kteří tvoří šperky sice méně známé, ale zato neokoukané a hlavně české.

FOTO: Kabelka Markéty Richterové

Kabelka Markéty Richterové, Zdroj: marketarichter.net

Minimalismus inspirovaný přírodou živou i neživou, tak nějak se dá charakterizovat tvorba mladé umělkyně Markéty Richterové. Šperky jsou určitě krásné, ale poslední kolekci jasně dominuje nádherná kabelka ve tvaru semínka z uhlíkových vláken, kůže, saténu a stříbra.

Trash Made

Tento projekt reprezentovaný především Annou Kozovou, Janou Krovovou a Lindou Čihařovou se zabývá tvořením něčeho velmi krásného z něčeho velmi recyklovaného. Z jejich kolekce si můžete vybrat třeba náramek z tlačítek od telefonu nebo brož ve tvaru žáby vyrobenou z nepovedených plošných spojů.

FOTO: Náramky Animaler

Náramky Animaler, Zdroj: animaler.cz

Dalším tipem kam na zajímavé designové kousky je Animaler. Jak o sobě sami říkají: „Animaler je nová začínající značka věnující se hlavně ručnímu sítotisku… bla bla bla…“ Lépe se to vystihnout opravdu nedá. Animaler není značka úplně pro každého, ale pokud hedáte něco nápaditého a nápadného zároveň, dozajista vás nezklame.

Klára Šípková

V roce 2010 uvedla Klára kolekce STRETCH GOLDEN a MY LACE, ve kterých se dokonale snoubí prvky ženskosti s moderní strohostí, která je zároveň nadčasová. Do ocelového pozlaceného náramku v kolekci STRETCH GOLDEN budete sice muset investovat 3 500 korun, ale určitě se vám investice vratí v podobě uznalých pohledů a pochval od vašeho okolí.

FOTO: Šperky Nastassia Aleinikava

Šperky Nastassia Aleinikava, Zdroj: nastassiaaleinikava.com, Foto: Matěj Adamek

Původem běloruská návrhářka Nastassia Aleinikava s naprosto originálním stylem, který nespadá ani do jednoho z momentálních proudů českého designu, na sebe upozorňuje zejména dekadentně působící kolekcí Les Fleurs du Mal, které vévodí obrovský, avšak křehce působící prsten, nebo kolekcí Baroque, která spojuje barokní prvky s moderními materiály, jako je plexisklo.

BELDAFACTORY

Rodinná firma, založená roku 1922, se specializuje hlavně na zlaté a stříbrné designové šperky. V jejích kolekcích se objevily například náušnice inspirované trsem bezinek, brože ve tvaru papírových vlaštovek nebo sedm náhrdelníků ze stříbra a polodrahokamů, jež ve spolupráci s BELDAFACTORY vytvořila naše nejznámější architektka a designérka Eva Jiřičná.

FOTO: Šperky Eva Jiřičná

Náhrdelníky Evy Jiřičné, Zdroj: belda.cz

Vybrali jste si a přemýšlíte, kam za designovými nákupy? Většinu potřebných informací seženete na stránkách umělců, někteří mají dokonce i vlastní e-shopy. Pakliže byste chtěli vidět všechny šperky pohromadě a ještě mnohem víc, zajděte do obchodu Modernista v Celetné ulici, který je jedním z mála specialistů na český design.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pošlete Tiffanyho k šípku, kupte si šperk od Jiřičné!