Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2022

Pošlete báseň do Brněnské sedmikrásky a vyhrajte šalinkartu!

Lucie Zinke

Lucie Zinke

19. 7. 2011

FOTO: PsaníBrněnské nakladatelství a zároveň časopis Host již třetím rokem vyhlašují básnickou soutěž Brněnská sedmikráska. Zúčastnit se může každý bez omezení věku. Na vítěze čeká prémie deset tisíc korun, měsíční tramvajenka (šalinkarta) a další hodnotné ceny.

 FOTO: Psaní

Pište a vyhrajte Brněnskou sedmikrásku, Zdroj: sxc.hu

V minulých letech o Brněnskou sedmikrásku soutěžilo více než sto účastníků z různých koutů České republiky. Nejmladším soutěžícím se stala desetiletá básnířka, nejstaršímu autorovi soutěžní práce bylo devadesát let. Letošní třetí ročník má oproti loňským pozměněné téma. Z Nejlepší oslavné básně o Brně se stala soutěž o Nejlepší brněnskou báseň o Praze (nejkrásnější pražská báseň o Brně).

Kdo rozhodne o vítězi?

Vyhlášení těch nejlepších básníků, kteří si získají srdce Brňáků se uskuteční v sobotu 1. října 2011 při příležitosti konání třetího ročníku festivalu Brněnské kulturní HOSTování v brněnské Kavárně Trojka – v Domě pánů z Kunštátu. V porotě zasednou spisovatel Jaroslav Rudiš, brněnský rodák věnující se psaní a divadlu žijící v Praze Arnošt Goldflam, básník a zástupce šéfredaktora MF Dnes Karel Škrabal a Miroslav Balaštík, šéfredaktor literárního měsíčníku Host.

Pokud máte zájem zúčastnit se soutěže, pošlete svou autorskou báseň v rozsahu nejvýše tří stran na emailovou adresu soutěže, popřípadě poštou do brněnského sídla nakladatelství Host, a to nejpozději do 1. září.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pošlete báseň do Brněnské sedmikrásky a vyhrajte šalinkartu!