Menu
TOPZINE.cz
Literární soutěže 2023

Poslední Železná rukavice Drakobijců. Nástup nové legie?

straky-na-vrbe-perexI tak by se dala vysvětlit zpráva Michaela Bronce, hlavy nakladatelství Straky na vrbě, z nedávného Miniconu-Knížkonu, kde byly vyhlášeny výsledky dosud posledního kola literární soutěže O železnou rukavici lorda Trollslayera.

straky-na-vrbe-perex

Tentkrát se kupodivu nekřtili Drakobijci a vyhlašující Michael Bronec přišel s tím, že ti loňští byli poslední. Neznamená to však zánik soutěže, zjara by se (zřejmě ve spojení s Conem na vrbě) měli pokřtít Žoldnéři fantazie, nový sborník věnovaný této soutěži. A aby toho nebylo málo, Michael dodal, že je to i poslední Trollslayer, neboť i soutěž se bude propříště nazývat Žoldnéři fantazie. S tím budou zřejmě spojeny i další reformy soutěžních podmínek, které se postupně dozvíme.

Letošní výsledky:

1. Ludmila Müllerová: Barocco

2. Jana „Elinor“ Poláčková: Svíčka hasnoucího plamene

3. Jindřich Rohlík: Sluneční kruh

4. Lucie Lukačovičová: Strom života, plody smrti

5. Jan Žlebek: Dlouhý den Sebastiana Tournetta

6. Veronika Mayerová: Vyvaruj se řeky

7. Janina Strnadová: Z popela

8. Daniel Tučka: Mezi psem a vlkem

9. Tomáš Bandžuch: Na každém z možných světů

10. Scarlett „Darth Zira“ Rauschgoldová: Dnes naposled

Michael Bronec ještě dodal, že letos byly zajímavé i povídky na nižších příčkách – nejen proto se na scéně krátce ocitli i autoři mezi 11. a 15. místem. V Žoldnéřích fantazie by však tyto práce nechtěl, aby kniha příliš nenakynula. Je tedy možné, že se na jaře dočkáme i dalších Drakobijců ve formě fanzinu.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední Železná rukavice Drakobijců. Nástup nové legie?