Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poslední zářijový víkend bude v Litoměřicích patřit vínu

Redakce

Redakce

10. 9. 2010

FOTO: VínoVinobraní, to jsou tradiční podzimní oslavy. Česká republika patří mezi země s největší produkcí dobrého vína. Proslulé jsou zejména moravské vinařské oblasti a vinné sklepy. Ale i severní Čechy mají své vinohrady, vynikající víno a slavnosti s ním spojené. Litoměřice jsou toho zářným příkladem.

FOTO: Víno

Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Litoměřické vinobraní se koná již 19. rokem, ale loni přišli pořadatelé s výraznou změnou v organizaci celé události. Nápad se osvědčil, a tak si můžete letos znovu vybrat, zda budete víno oslavovat na tradičním jarmarku na náměstí, či na Ostrovním festivalu konaném v rámci vinobraní.

Za vínem…

Kromě hlavního pódia, kde se představí vedle hudebních hostů to nejlepší ze současné hudební sféry Litoměřicka a okolí, vyrostou na Mírovém náměstí další tři scény. Pouliční, dětská a jazzová. Návštěvníci se mohou těšit i na gotickou hudbu, ukázky tanců, divadla, kejklíře, rytířské turnaje a mnoho dalšího.

FOTO: Víno

Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Znalci i laikové budou moci rozšiřovat své znalosti o víně ve velkém Vinařském stanu pod vedením členů Cechu českých vinařů. Chybět nebudou samozřejmě tradiční jarmareční stánky se vším možným.

A za hudbou…

Ani účastníci Ostrovního festivalu však nepřijdou zkrátka. Čeká je široký zástup kapel a zpěváků od Embassy, 4signs a NO PAN!C přes, Xindl X až po Anetu Langerovou, Wohnout a mnohé další. Vrcholem večera na hlavní scéně bude skupina Monkey Business v čele s Matějem Rupertem, která slibuje nezapomenutelnou show. Z druhé scény se mohou radovat především příznivci Hip Hopu, na své si přijdou i nadšení adrenalinoví pokušitelé.

FOTO: Víno

Foto: Vojta Herout, Topzine.cz

Pro své návštěvníky připravili pořadatelé spousty dalších lákadel. Víte například, co je to Bossaball? Zkoušeli jste ho někdy hrát? Ne? Na litoměřickém vinobraní k tomu bude jedinečná příležitost. Ať už tedy ujíždíte na víně, či jste v tom docela nevinně, o zábavu bude postaráno. Tak tedy na zdraví!

Litoměřické vinobraní 25. – 26. 9. 2010

Mírové náměstí: 24. září 2010, 16 – 23:30 hod.

25. září 2010, 10 – 23:30 hod.

Střelecký ostrov: 25. září 2010, 10:30 – 23:30 hod.

Vstupné:

Vinobraní Litoměřice – Mírové náměstí

24. 9. 2010 – vstup zdarma

25. 9. 2010 – vstup zdarma

Ostrovní festival – Střelecký Ostrov

předprodej 220 Kč

na místě 240 Kč

děti do 120 cm + ZTP a ZTP/P 120 Kč

děti do 3 let v doprovodu rodičů zdarma

FOTO: Vinobraní Litoměřice 2010

Pro zvětšení klikněte, Zdroj: Archiv pořadatele

Kompletní program a další info na www.vinobranilitomerice.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední zářijový víkend bude v Litoměřicích patřit vínu