Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Poslední vzpomínka na léto v doprovodu Městské knihovny v Praze

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1!SPECIÁL! Prázdninám a pravému létu už dávno odzvonilo. Někteří si už na pracovní tempo zvykli, jiní se teprve probírají. Pro Městskou knihovnu v Praze byl konec prázdnin výzvou. Knihovníci připravili řadu novinek a akcí, které pražským čtenářům zpříjemní čekání na další léto.

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1

Ústřední knihovna na Mariánském náměstí v Praze 1, Zdroj: commons.wikimedia.org

Mezi létem a podzimem se nachází jedno krásně zvláštní období – babí léto. Tím se nechala inspirovat řada umělců, ale i síť pražských knihoven. Pro registrované čtenáře knihovna připravila výběr titulů s názvem Nálada babího léta. Poslední teplé a slunné dny můžete na radu knihovny prožít například s básněmi poetů Stéphane Mallarmého nebo Paula Verlaina.

Nálady babího léta

Na seznamu Nálady babího léta nejsou jen knihy. Knihovna doporučuje také filmy na DVD (například drama Indiánské léto režiséra Saši Gedeona), muziku na CD (zaposlouchat se můžete do Nokturen impresionisty Claudia Debussyho nebo do melodií Jablkoně), registrovaní si mohou půjčit dokonce i reprodukce. Například Žně od Vincenta van Gogha.

FOTO: Bibliobus

Jeden z bibliobusů pražské knihovny, Zdroj: commons.wikimedia.org

Kromě speciální nabídky titulů a akcí v měsíci říjnu Městská knihovna stále nabízí své bibliobusy, které jezdí v Praze zejména do těch míst, kde zatím pobočky knihovny nejsou. Pokud této služby využíváte, dejte si pozor. Od září platí nové jízdní řády. Bibliobusy do stanic pojedou jednou za čtrnáct dní podle sudých a lichých týdnů.

Žhavou novinkou je i možnost dostávat zprávy z knihovny přímo do mobilu. Zaregistrujete-li se v evropské doméně města Prahy, díky jediné sms se dozvíte informace o uzavírkách, změnách provozních dob, kulturních akcích nebo o nových službách. Ostatně i na webu Městské knihovny se můžete dozvědět mnoho užitečných informací nejen o službách knihovny, ale i o akcích, které se zde konají.

Takže rychle do knihovny!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední vzpomínka na léto v doprovodu Městské knihovny v Praze