Menu
TOPZINE.cz
Sport

Poslední sprintrally sezóny vyhrál Slovák Melichárek

Redakce

Redakce

26. 10. 2010

ECO – SUN mistrvství České republiky ve sprintrally pokračovalo ve Vsetíně poslední soutěží. Již jistý mistr republiky Roman Kresta se sprintu nezúčastnil. Své první absolutní vítězství v kariéře vybojoval Jaroslav Melichárek na voze Mitsubishi Lancer WRC. V článku najdete i bohatou fotogalerii.

Vítěz Jaroslav Melichárek

Vítězem závodu se stal Jaroslav Melichárek Foto: Ondřej Krajča, Topzine.cz

V okolí Vsetína se konala poslední soutěž sprinterské sezóny alza.cz – Part Rally Vsetín. Na startu nebyl již jistý mistr Roman Kresta. Opět však nechyběli špičkoví piloti ze Slovenska a Polska. Po celou soutěž panovalo krásné podzimní počasí. Největším favoritem byl Slovák Jaroslav Melichárek na voze Mitsubishi Lancer WRC. Ten také využil potenciál nejsilnějšího vozu ve startovním poli a s přehledem soutěž ovládl. Druhé místo s přehledem vybojoval polský pilot Grzegorz Grzyb na voze Škoda Fabia S2000.

Na třetí příčce dojel mistr sprintů z roku 2008 Josef Peták s Peugeotem 207 S2000. Obhájce titulu Jaroslav Orsák dokončil soutěž jako čtvrtý. Mezi vozy s jednou poháněnou nápravou byl nejrychlejší Petr Brynda jedoucí v Renaultu Clio R3. Druhý skončil Antonín Novák a třetí Václav Dunovský, který navíc obdržel penalizaci třiceti sekund, která ho pravděpodobně stála vítězství.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední sprintrally sezóny vyhrál Slovák Melichárek