Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Poslední dům: právě vychází DVD!

Redakce

Redakce

9. 12. 2009

Posledni-dum-nalevoTento thriller je remakem slavného Cravenova hororu z roku 1972, při němž se tají dech. Ovšem pouze otrlejším povahám. Těm ostatním se už při úvodu filmu může udělat lehce nevolno. 

Zdroj: www.filmopolis.cz

Zdroj: obal DVD

Film začíná nevinně. Mari a její kamarádka se seznámí se sympatickým mladíkem, který je ovšem příbuzný s právě uprchlým trestancem, který se nutně potřebuje někde schovat.

Dívky jsou ovšem jen přítěží, které je nutno se zbavit. Ovšem heslem uprchlého trestance je: „Nejdřív zábava, potom práce.“  Skupina, v čele s uprchlým vězněm, Mariinu kamarádku zabijí, s Mari to mají složitější. Je surově znásilněna, a přesto se pokusí uprchnout. Když je po několika minutách dopadena a všichni si myslí, že je dívka mrtvá, jdou hledat úkryt. A co osud nechce, zrovna do domu Mariiných rodičů.

Nic netušící manželé si tuto zvrácenou partičku pozvou domů a ubytují si je v domu pro hosty. Když se pozdě v noci jejich dcera doslova připlazí na práh jejich domu, pomalu jim začínají docházet jisté souvislosti, které se onoho večera staly. Pak už začíná boj o holý život, kde vyhrává… ten chytřejší.

Zdroj: www.bontonfilm.cz

Zdroj: Bontonfilm

Film není klasickým béčkovým americkým hororem, při kterém jde hlavně o to zavraždit co nejvíce lidí. Snímek je především důkazem o tom, co se ve skutečnosti může stát dívkám, jež se zapletou s neznámým chlapcem. Veškeré scény působí naprosto realisticky (tím myslím, že snadno začnete uvažovat nad tím, že se to může stát i vám) a nejde jen o lekavé scény, při nichž diváci už raději předem zavírají oči, jako například u filmu Texaský masakr motorovou pilou, kde rozhodně nemůžete očekávat nic jiného než useknuté končetiny a spousty krve – to opravdu realistické není.

Film byl v kinech uveden v květnu roku 2009, v listopadu 2009 vyšel na DVD.

Žánr: horor

Režie: Denis Iliadis

Obsazení: Sara Paxon, Monica Potter

Stopáž:  1 hodina 49 minut

Dabing: 5. 1 CS, EN

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poslední dům: právě vychází DVD!