×
TOPZINE.cz

Poslechněte si nové album Davida Bowieho. Ještě před vydáním a zdarma

FOTO: David Bowie
David Bowie. Zdroj: Sony Music

Přichází dlouho očekávané album britského rockera, na které se čekalo deset let. Nese název The Next Day a vyjde přesně za týden, 11. března. Zdarma si ho nyní můžete vychutnat na serveru iTunes.

David Bowie oznámil příchod nové desky 8. ledna, na své šestašedesáté narozeniny. Hned poté pustil do světa jednu ochutnávku, píseň Where Are We Now? Minulý týden následoval druhý singl The Stars (Are Out Tonight). V klipu k němu si zahrála herečka Tilda Swinton, známá z filmů Constantine a Musíme si promluvit o Kevinovi.

Návrat k rocku

Nová deska The Next Day vychází 11. března 2013 a fanouškům nabízí čtrnáct základních písní a tři bonusové. Producent Toni Visconti, který už pracoval na Bowieho dřívějších albech, o ní říká: „Je poměrně rocková, fanoušci na ní naleznou Bowieho klasického i inovativního.“

Jestli bude po novém albu následovat návrat na velké pódium nebo rovnou turné, na to si budeme muset počkat. Chvíle čekání si můžeme však krátit poslechem zpěvákových novinek nebo i starších rockových pecek.

Zpěvák, skladatel, herec a občasný producent David Bowie je považován za průkopníka nových hudebních trendů. Řada umělců ho zmiňuje jako inspiraci, z českých kapel se k jeho vlivu přihlásili třeba Tata Bojs. Ve své dlouholeté kariéře spojil svůj hlas s několika dalšími světovými hudebníky, jako jsou Mick Jagger, Iggy Pop nebo Queen. Zahrál si ve filmech Dokonalý trik nebo Poslední pokušení Krista.

The YouTube ID of gH7dMBcg-gE#! is invalid.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..