Portréty hvězd ze vzduchu: umělec z desítek postav skládá tváře

Na zemi to vypadá jen jako několik skupinek lidí ve stejně barevném oblečení. Z výšky ale snadno zjistíte, proč tahle seskupení nazývat uměním. Formují totiž portréty slavných osobností.

Za netradičním ztvárněním největších kulturních symbolů stojí dvaačtyřicetiletý Američan Craig Alan. Pro svůj projekt obléká lidi většinou do černé barvy, jen malá skupinka rudě ošacených u některých děl ztvárňuje červeň rtů. Uspořádává je do skupin a fotografuje z letadla na bílém pozadí.

Na originálních portrétech tak můžete najít například Elvise Presleyho, Michaela Jacksona, Audrey Hepburn nebo Marylin Monroe; nechybí však třeba ani socha Svobody nebo Big Ben. Dřív se tyto ikony objevovaly na jeho klasických portrétech, v mládí si totiž Craig přivydělával jako pouliční kreslíř.

Jeho talentu si ale všimli již na univerzitě v Alabamě, kde obsadil velkou část prostor prestižní absolventské výstavy. V současnosti už vystavuje po celých Spojených státech a portfolio jeho prací si můžete prohlédnout například na stránkách Vinings Gallery.

Portréty hvězd ze vzduchu: umělec z desítek postav skládá tváře
Ohodnoťte tento článek


Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*