Menu
TOPZINE.cz
Art & Design

Portréty hvězd ze vzduchu: umělec z desítek postav skládá tváře

Štěpánka Tupá

Štěpánka Tupá

2. 7. 2013

Na zemi to vypadá jen jako několik skupinek lidí ve stejně barevném oblečení. Z výšky ale snadno zjistíte, proč tahle seskupení nazývat uměním. Formují totiž portréty slavných osobností.

[nggallery id=2446]

Za netradičním ztvárněním největších kulturních symbolů stojí dvaačtyřicetiletý Američan Craig Alan. Pro svůj projekt obléká lidi většinou do černé barvy, jen malá skupinka rudě ošacených u některých děl ztvárňuje červeň rtů. Uspořádává je do skupin a fotografuje z letadla na bílém pozadí.

Na originálních portrétech tak můžete najít například Elvise Presleyho, Michaela Jacksona, Audrey Hepburn nebo Marylin Monroe; nechybí však třeba ani socha Svobody nebo Big Ben. Dřív se tyto ikony objevovaly na jeho klasických portrétech, v mládí si totiž Craig přivydělával jako pouliční kreslíř.

Jeho talentu si ale všimli již na univerzitě v Alabamě, kde obsadil velkou část prostor prestižní absolventské výstavy. V současnosti už vystavuje po celých Spojených státech a portfolio jeho prací si můžete prohlédnout například na stránkách Vinings Gallery.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Portréty hvězd ze vzduchu: umělec z desítek postav skládá tváře