Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Portico Quartet nahráli album tam, kde Beatles. Na jaře přijedou do Prahy

Redakce

Redakce

3. 3. 2010

Portico QuartetDo České republiky zavítá kapela Portico Quartet, současný objev londýnské scény. Svoje diváky hudebně rozparádí v pátek 16. dubna v Paláci Akropolis od půl osmé. Tento doslova nový objev nám poskytne nevídanou podívanou.

Zdroj: archív Topzine.cz

Portico Quartet, Zdroj: archiv

Portico Quartet přináší hudební svědectví z etnicky promíchané londýnské čtvrti Hackney. Tato čtvrť je známá přistěhovaleckými minoritami afrických imigrantů a jamajských rastafariánů. Zde se zrodila legenda, která svou hudbou doslova oslňuje diváky. Hudebníci čarují s akustickými nástroji jako je basa, saxofon a soustava plechových bubnů Hang.

Díky albu Knee Deep In The North Sea se dostali do hledáčku hudební kritiky a již dnes jsou velice populární, což utvrzuje i cena Mercury, již získali. Časopis Mojo prohlásil o muzice tohoto kvarteta, že jejich hudba se skládá z magické kombinace minimal music Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM. Tahle čtyřka nahrála druhé album ve studiu Abbey Road, ve kterém natáčeli sami The Beatles.

Ve svých počátcích cestovali a svoje umění předváděli na ulicích. Dnes v sobě jejich vystupování nese veliký šarm a elegantní podtext. Jací opravdu jsou, budeme mít možnost zjistit 16. dubna, kdy dorazí do Prahy.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Portico Quartet nahráli album tam, kde Beatles. Na jaře přijedou do Prahy