×
TOPZINE.cz

Portico Quartet nahráli album tam, kde Beatles. Na jaře přijedou do Prahy

Portico QuartetDo České republiky zavítá kapela Portico Quartet, současný objev londýnské scény. Svoje diváky hudebně rozparádí v pátek 16. dubna v Paláci Akropolis od půl osmé. Tento doslova nový objev nám poskytne nevídanou podívanou.

Zdroj: archív Topzine.cz
Portico Quartet, Zdroj: archiv

Portico Quartet přináší hudební svědectví z etnicky promíchané londýnské čtvrti Hackney. Tato čtvrť je známá přistěhovaleckými minoritami afrických imigrantů a jamajských rastafariánů. Zde se zrodila legenda, která svou hudbou doslova oslňuje diváky. Hudebníci čarují s akustickými nástroji jako je basa, saxofon a soustava plechových bubnů Hang.

Díky albu Knee Deep In The North Sea se dostali do hledáčku hudební kritiky a již dnes jsou velice populární, což utvrzuje i cena Mercury, již získali. Časopis Mojo prohlásil o muzice tohoto kvarteta, že jejich hudba se skládá z magické kombinace minimal music Steva Reicha, Radiohead a severské melancholie ECM. Tahle čtyřka nahrála druhé album ve studiu Abbey Road, ve kterém natáčeli sami The Beatles.

Ve svých počátcích cestovali a svoje umění předváděli na ulicích. Dnes v sobě jejich vystupování nese veliký šarm a elegantní podtext. Jací opravdu jsou, budeme mít možnost zjistit 16. dubna, kdy dorazí do Prahy.Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..