Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Porotkyně Česko Slovenské SuperStar, Helena Zeťová, je drsná holka

Alena Uhlířová

Alena Uhlířová

23. 3. 2011

FOTO: Helena ZeťováTato blondýna s rockovým srdcem říká, že v porotě Československé SuperStar II nemá žádnou roli. I když dokáže být občas tvrdá, soutěžící spíše utěšuje a hledá jejich dobré stránky.

FOTO: Helena Zeťová

Helena Zeťová, Zdroj: TV Nova

Helena Zeťová, známá především jako nevlastní dcera Leška Semelky, se narodila v roce 1980 ve Valašském Meziříčí. Měla poměrně divoké dětství a již v patnácti letech se rozhodla vzdát tepla domova – odešla dělat muziku do velkého světa. Dva roky zpívala s rockovou kapelou zde v České republice. Hranice pro ni byly ale příliš těsné, a tak se odstěhovala na španělský ostrov Lanzarote, kde zpívala s americkou kapelou.

Do jejího španělsko-amerického osudu ale zasáhla pěvecká soutěž DO-RE-MI. Kdyby nebylo tohoto pořadu, o Heleně Zeťové bychom dnes s největší pravděpodobností neměli ani potuchy. Tehdejší produkce pořadu se rozhodla, že kvůli jednomu dílu dá dohromady dcery známých českých muzikantů – Terezu Kerndlovou, Terezu Černochovou a samozřejmě Helenu Zeťovou.

Helena přijela do České republiky původně jen na týden kvůli natáčení. I když kolegyně svým pevným zkušeným hlasem poněkud převyšovala, rozhodla se tato trojice pro dlouhodobější spolupráci. Vznikla skupina Black Milk.

Hit Modrej dým, první místo většiny českých hitparád, vyprodané koncerty, platinová deska, Objev roku 2002 v anketě Český slavík, stejné ocenění v roce 2003 od Akademie populární hudby. Jejich kariéra odstartovala rychlostí blesku. Publikum si žádalo další album, další koncerty. I tentokráte si jejich druhý studiový počin Sedmkrát vedl velmi dobře. V roce 2004 ale došlo mezi členkami skupiny ke sporům, a tak se rozhodly svou kariéru ukončit. Stalo se tak v březnu 2005.

Sólová dráha a charita

Od té doby Helena zpívá sólově. V říjnu 2005 dokončila své první sólové album s názvem Ready to Roll. Singl Unstoppable okamžitě ovládl hudební hitparády a zpěvačka získala titul Skokan roku. Po odjetém turné s kapelou No Name se opět zavřela do studia a začala pracovat na další desce. Crossing Bridges vyšla v roce 2008. O rok později natočila album také v Řecku, i zde se shledalo s úspěchem.

Kromě hudby se Helena podílela v roce 2007 na charitativní kampani Roxy Keep and Breast, v roce 2008 se stala tváří italské módní značky Denny Rose. V loňském roce se dokonce účastnila volební kampaně ODS. Dnes sedí u stolečku poroty a povzbuzuje všechny soutěžící svým úsměvem a mírným slovem. Všem tvrdí, že je miluje, má je ráda nebo přinejmenším sdílí sympatie. Při vyřazování ale svůj názor mění.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Porotkyně Česko Slovenské SuperStar, Helena Zeťová, je drsná holka