Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pořadatelé Rock for People a Colours našli své talenty. Sázavafest rozhodne v sobotu

Martin Peška

Martin Peška

23. 6. 2009

K největším českým festivalům patří i hudební soutěže. Mezi největší tuzemské festivaly co se do programu a návštěvnosti týče se řadí například rockový Rock for People, ale také wordmusicfest Colours of Ostrava a multižánrový O2 Sázavafest. Poslední dvě jmenované akce letos vyhlásili svou soutěž už popáté.

Porotu Colours of Ostrava zaujaly nejvíce dívky

Vítězem soutěže Česká spořitelna Colours Talents se stala čtyřčlenná, čistě dívčí kapela BraAgas, která se věnuje interpretaci lidových písní ze Španělska, Katalánska, Okcitánie, Skandinávie, Balkánu. Na repertoáru má také sefardské písně a středovéké písně z celé Evropy.

„BraAgas svým vítězstvím získali vystoupení na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava, následný pobyt v nahrávacím studiu Indies Studio a listopadové vydání CD. Návštěvníci festivalu Colours of Ostrava budou moci shlédnout vystoupení BraAgas v neděli 12. července v 15 hodin na scéně Indies Scope,“ sdělil redakci Topzine.cz mluvčí Colours of Ostrava Jiří Sedlák.

O nejlepším finalistovi soutěže pořádané O2 Sázavafestem se teprve rozhodne

„Letos se do soutěže přihlásily dvě stovky kapel s celkovým počtem 700 nahrávek. Odborná porota se rozhodla vybrat mezi nejlepší šestku indie-rockovou skupinu Agave 9, elektronickou skupinu Cosmic Crew, screamo-rockovou skupinu Evelynne, R’n’B-popovou partu Charomeliroo, folkaře Piosenki a R’n’B-bluesovou kapelu Kulturní úderka,“ upřesnil dnes pro Topzine.cz ředitel O2 Sázavafestu Pavel Kloupar, který dal letos příležitost zahrát si na festivalu v Kácově všem finalistům bez ohledu na výsledek hlasování návštěvníků na O2 Sázavafest Battle 26. června na Konopišti.

Evelynne bodovala už na festivalu v Hradci

Rock for People dává také již pravidelně šanci novým kapelám zahrát si na velkém letním festivalu v prostorách Festivalparku v Hradci Králové. Letos se do line-upu dostaly kapely Standby, BroumBand, Nenaděláš nic, Evelynne, Szkrat a skupina Zrní, která získala od pořadatelů tzv. divokou kartu.  „Líbí se nám, jak jsou si kapely na prvních místech nepodobné.“ řekl dramaturg Rock for People Petr Fořt a dodal: „Třeba Standby jsou evidentně hodně mladí, doufáme, že jim koncert ne festivalu pomůže.“

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pořadatelé Rock for People a Colours našli své talenty. Sázavafest rozhodne v sobotu