Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pořadatelé Mighty Sounds 2011 poodhalili program

FOTO: Americká hudební skupina MadballStejně jako v loňském roce se i letos v areálu letiště Čapův dvůr v Táboře sjedou v termínu od 15. do 17. července významné české i zahraniční kapely. Konat se zde bude totiž již sedmý ročník festivalu Mighty Sounds.

FOTO: Americká hudební skupina Madball

Americká skupina Madball, která vystoupí na festivalu Mighty Souns 2011, Zdroj: pořadatel festivalu

Směs reggae, ska, punku, rockabilly, rock´n´rollu, dancehallu a také dalších žánrů se již nyní chystá v rámci festivalu Mighty Sounds. Ten se uskuteční na stejném místě jako v loňském roce, kdy byl poprvé pořádaný na letišti v Táboře. Pro návštěvníky se připravuje bohatý program, kde nebude chybět sport, divadelní představení, workshopy a samozřejmě především hudební interpreti, kteří jsou největším lákadlem a návštěvníkům festivalu se představí na šesti scénách.

Vstupenky zakoupíte za 750 korun online zde

Mezi hlavní hvězdy festivalu patří američtí The Casuaalties, kteří potěší především pravé fanoušky punku. Na hudebních prknech působí již dvacet let a za tu dobu tito punkrockeři z New Yorku absolvovali již několik koncertů a turné. Nyní dorazí i k nám a návštěvníci festivalu se tak mohou těšit na energický a úderný punk v podání této formace a také další punkové skupiny, kterou je například The Creepshow.

FOTO: Logo festivalu Mighty Sounds 2011Na festivalu vystoupí také američtí Madball. Ti zastupují hardcore skupiny a taky se hudbě věnují už nějaký ten pátek, konkrétně od roku 1988, kdy skupina náhodně vznikla. Na kontě mají sedm desek, z nichž ta poslední vyšla v roce 2010 pod názvem Empire.

Potvrzenými kapelami jsou dále britští The Hotknives, kanadští The Koffin Kats, z Dánska přijedou The Movement a svůj temperament předvedou také venezuelští Desorden Público a punkeři z Itálie – Los Fastidios. Své zastoupení bude mít i žánr ska. V loňském roce se představili španělští radikálové Ska-P, letos se mohou návštěvníci festivalu těšit na americké The Toasters. Trocha ska zazní i v produkci Dub Pistols, jejichž hudba je mixem ska, dubu, hip-hopu a reggae.

Mighty Sounds představí samozřejmě i české kapely, například Sto zvířat, Fast Food Orchestra a Prago Union. Poslední zmiňovaní jsou trochu odlišní, neboť nezastupují žánry, které jsou pro Mighty Sounds typické, avšak pro návštěvníky mohou být příjemným zpestřením na této třídenní hudební akci.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pořadatelé Mighty Sounds 2011 poodhalili program