Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Na Colours of Ostrava 2010 přijedou The Cranberries a Iggy Pop

Redakce

Redakce

2. 3. 2010

tiskovka-colours-of-ostravaHlavními hvězdami festivalu Colours of Ostrava 2010 budou irští The Cranberries, divoký kmotr punku Iggy Pop a jeho The Stooges a v neposlední řadě Afro Celt Sound System, kteří si zde odbydou svůj vůbec první tuzemský koncert. Na tiskové konferenci to 2. března oznámili pořadatelé festivalu.

Zdroj: Radek Adámek, Topzine.cz

Pořadatelé festivalu, Foto: Radek Adámek, Topzine.cz

Kromě nich svou účast potvrdili norští Jaga Jazzist, francouzský vizionářský trumpetista Erik Truffaz, formace Open Hands v čele s basistou Abrahamem Laborielem, klávesistou Gregem Mathiesonem, dechařem Justo Almariou a bubeníkem Billem Maxwellem.

„Tihle prošedivělí muzikanti natáčeli a koncertovali například s Ellou Fitzgerald, Arethou Franklin, Eltonem Johnem nebo třeba se Stevie Winderem,“ doplnila Zlata Holušová, ředitelka a dramaturgyně festivalu.

V přípravě s mnoha výjimečnými jmény je i newyorská scéna

Jak je dobrým zvykem festivalu, sjedou se do Ostravy skutečně interpreti ze všech koutů světa. Divocí Finové Alamaailalman Vasarat, o kterých na festivalu v Roskilde napsali, že hrají hudbu, jako kdyby si Frank Zappa a Mike Patton zaletěli do Srbska a nahráli tam desku, švýcarská zpěvačka Sophie Hunger, která zase údajně zní jako surrealistické spojeni Björk s Nico, Joni Mitchell a Alenkou v říši divů dohromady, nebo třeba skotští The Proclaimers, které možná budete znát díky skladbě I´m On My Way, která zazněla ve filmu Shrek.

Tradičně zaujme Colours of Ostrava ctitele world music. „Myslím si, že pro návštěvníky by mohla být atraktivní bubenická show v podání skupiny Dulsori. Tu jsme živě viděli se Zlatou v loňském roce na jednom festivalu a tehdy jsme se přesvědčili, že je musíme v Česku představit,“ uvedl dramaturg festivalu Jiří Moravčík.

Ukázka bubenického umění kapely Dulsori

Během čtyř dnů nabídne program festivalu na dvanácti scénách přes sto zahraničních a domácích kapel, DJů, divadelních představení, filmů, diskuzí i workshopů. „Některá hudební vystoupení natočí Český rozhlas a tak jako každý rok vznikne také asi padesátiminutový dokument, který odvysílá Česká televize,“ dodala Holušová.

Z tuzemských interpretů svou účast potvrdili Kryštof, Wohnout, Blue Effect, Circus Ponorka, Duende, Gang Ala Basta, Goodfellas, Charlie Straight, Please the Trees, Sunflower Caravan, The Cornflakes, United Flavour, Visací zámek, Zrní, zpěvačky Lenka Filipová, Marta Kubišová, Ida Keralová nebo zpěváci Marek Ztracený, Tomáš Klus nebo kytarista Štěpán Rak.

V současné době je také v plném proudu přijímání přihlášek do 6. ročníku soutěže Česká spořitelna Colours Talents. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna. Vítěz vystoupí na Colours of Ostrava a bude mít také možnost nahrát a vydat album u vydavatelství Indies Scope Records.

Colours of Ostrava

15. až 18. července

Vstupenky lze do konce března zakoupit za 1 090 korun.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Na Colours of Ostrava 2010 přijedou The Cranberries a Iggy Pop