Menu
TOPZINE.cz
Architektura a stavitelství

Pop-up hotel. Postaví se tam, kde je zapotřebí

Martina Knapová

Martina Knapová

5. 1. 2015

Představte si, že navštívíte několikadenní hudební festival nebo svatbu svého příbuzného v dalekých krajích a rádi byste přespali v něčem pohodlném, ale zároveň levném. Existuje vhodné řešení, které přinesla firma Compaan and Labeur. Hitem se totiž stává pop-up hotel, jenž lze sestavit podle potřeby kdekoliv.

Projekt nazvaný B-And-Bee je navržen ve tvaru pláství medu, v nichž se nacházejí útulné pokojíky na spaní a trávení volného času s přáteli. Tento design byl zvolen jako vítězný z projektů, které se ucházely o prestižní ocenění CICI 2014.

Ačkoliv jednotlivé místnosti působí zvenku drobným dojmem, nenechte se zmýlit. Po otevření „kapslí“ je v pokoji dostatek prostoru pro rozměrnou postel a uložení kufrů. K dispozici je hostům také světlo a zásuvka. Pokud zrovna nechcete spát, je možné postel sklopit a v tu chvíli se v místnosti objeví pohodlná pohovka. Můžete si tedy na pokoj pozvat i společnost.

Projekt B-And-Bee, Compaan and Labeur, Zdroj: www.fastcoexist.com

Projekt B-And-Bee, Compaan and Labeur. Zdroj: www.fastcoexist.com

Snadno postavitelné buňky jsou jednoduchým, pohodlným a ekonomickým řešením. Navíc design hexagonálních obytných buněk splňuje i estetická kritéria. Prvních šest bloků tohoto projektu bylo prezentováno veřejnosti v rámci festivalu DOK na podzim roku 2014. Doufejme, že projekt dostane zelenou i k dalšímu rozvoji a budeme se s jeho výsledky v praxi setkávat stále častěji.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pop-up hotel. Postaví se tam, kde je zapotřebí