Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poohlédněte se s námi na Factory Fashion Market

Redakce

Redakce

22. 11. 2010

FOTO: Factory Fashion MarketJiž podruhé za letošní rok se v Brně konal trh nezávislé módy Factory Fashion Market, jedna z největších akcí svého druhu na Moravě. Pojďme se podívat, jak akce probíhala! Fotografie uvnitř!

FOTO: Factory Fashion Market

Factory Fashion Market, Foto: Michal Sojka, Topzine.cz

Pod heslem „za Ježíškem na Stadión“ se módní akce, která probíhala tento víkend (19. – 21. listopadu 2010), přesunula do nově zrekonstruovaného areálu na Kounicově. Návštěvníci ze všech brněnských koutů tak jistě ocenili kratší cestu nežli do Zbrojovky, kde se trh konal posledně.

Účastníci se mohli bezmezně oddat nakupování vánočních darů i dárečků. Ačkoliv se jednalo o trh s nezávislou módou, byla plně závislá na plné peněžence. Jak je známo, za nápady se platí. Avšak v některých případech se to stoprocentně vyplatilo.

FOTO: Factory Fashion Market

Factory Fashion Market - Zvrhlý vkus, Yana Thal a ostatní, Foto: Michal Sojka, Topzine.cz

A na čí práce jsme se vlastně mohli podívat? Dle mého nejvýraznější osobou, která nejen předvedla své práce, ale i vytvořila propagační materiály, je Vendula Chalánková přezdívající si Zvrhlý vkus. Na jejím pultíku se objevila i pohádková knížka – šlo o jedinečnou a svéráznou předělávku Červené Karkulky.

Decentněji pojmenovaná, avšak se stejně zvrhlým vkusem, byla Jana Thálová se svojí značkou Yana Thal. Její korzety předvedly modelky kypřejších tvarů, než na jaké jsme zvyklí, prapodivně se kroutící na podiu. Společně s ní ukázaly své práce značky Dara Bags s extravagantními kabelkami a výrobky módní návrhářky Leny Trpělkové.

FOTO: Factory Fashion Market

Factory Fashion Market - Boží zboží, Foto: Michal Sojka, Topzine.cz

V programu sobotního večera byly ke zhlédnutí práce značek Jane Bond, Plazma Lab, Mar.s, Boží zboží, Žiži a módní návrhářky Jany Ševčík. Večery provázel Jaroslav Kára a svérázný mix hudby připravil Peter Pea a W.Dj.

Od pátečního odpoledne přes sobotní den až po nedělní večer jste si tak mohli projít stánky více než 70 českých nadějných tvůrců, kteří své práce běžně prezentují na internetu a často také v kamenných obchodech. Jeden z takových obchodů je i Love Music na ulici Pekařské, který celou akci pořádal.

FOTO: Factory Fashion Market

Factory Fashion Market, Foto: Michal Sojka, Topzine.cz

Myšlenka vytvořit prostředí bez nákupních košíků se perfektně vydařila. Vhod přišla šatna, kam si příchozí mohli odložit svršky. Bohužel se nepodařilo zformovat atmosféru bez davů, horka a všudypřítomného cigaretového kouře, ale o to možná pořadatelé ani neusilovali. Na malém prostoru se tak tísnily zástupy lidí, které si jen těžko mohly vychutnávat designem nabitou atmosféru.

Jak tedy na závěr zhodnotit akci? Škoda, že pořadatelé, ačkoliv propagují druhou největší moravskou akci tohoto druhu, nepočítali s velkou návštěvností a nezajistili prostorově adekvátnější místo. Mnoho návštěvníků by jistě raději v klidu procházelo a mělo možnost vše obdivovat, a ne se protlačovat davem a na stánky čekat fronty.

FOTO: Factory Fashion Market

Factory Fashion Market, Foto: Michal Sojka, Topzine.cz

Nebudu ale jen kritizovat. Kousky, které byly k vidění, byly opravdu luxusním zbožím a skvělou inspirací na Vánoce. Akci zpříjemňovala Kafárnička Stadión, kde vás svým kulinářským uměním pohostilo duo Kokino. A naposled můžeme být rádi, že se konečně nějaká módní akce, byť lehce undergroundová, přesunula z hlavního města i do naší moravské metropole. Tak tedy – těším se na další díl a doufám, že jej navštíví i ti, kteří tento vynechali.

A datum dalšího dílu už je jasné, ačkoliv se někteří ještě ani nestihli vzpamatovat z tohoto módního víkendu, a tak si do kalendáře můžete poznačit konec února 2011. Organizátoři slibují opět pestrou a odlišnou skladbu tvůrců, kteří prý už teď horlivě tvoří a vymýšlí. Ostatně všechny aktuální informace a do budoucna i soutěž návrhářů a designérů najdete na facebookovských stránkách.

Atmosféra FFM 2010 zachycena objektivem Terezy Ticháčkové

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poohlédněte se s námi na Factory Fashion Market