Menu
TOPZINE.cz
Divadlo

Pomozte najít ztracený klaunský nos v divadle Tramtárie!

Redakce

Redakce

2. 4. 2011

FOTO: ústřední dvojice-Karolínka s Péťou!Divadlo pro děti! V únoru měla v divadle Tramtárie v Olomouci premiéru nová hra s názvem Kluk z plakátu, která je inspirována stejnojmenným večerníčkem. Představení je určeno nejmenším divákům, ale ani dospělí se na něm nebudou nudit. Vydejte se za dobrodružstvím do cirkusu Hopla-hop společně s Karolínkou a Péťou, klukem z plakátu.

FOTO: ústřední dvojice-Karolínka s Péťou

Karolínka s Péťou provázejí celým představením Zdroj:Divadlo Tramtárie

Divadlo Tramtárie si v nové sezóně připravilo dárek i pro ty nejmenší diváky v podobě nastudování nové pohádky. Jedná se o divadelní adaptaci známého českého večerníčku Kluk z plakátu. Pod režisérským dohledem Romana Vencla nás Karolínka s Péťou zavedou do světa dětské fantazie.

Malá Karolínka se s rodiči přestěhovala do nového města, kde nikoho nezná. Nechce jít do školy ze strachu, že by ji nemusely mít děti rády. Kluk z plakátu vidí smutnou Káju a rozhodne se, že ožije a rozveselí ji. Stanou se z nich kamarádi a Karolínka dá klukovi jméno Péťa. Ten se rozběhne a proleze plakátem cirkusu Hopla-hop, jak je to možné?

Skrz plakát se dostanou přímo do cirkusu, kde potkají velmi nešťastného klauna. Neměl by být klaun veselý? Co se mu stalo? Dozvídáme se, že se mu ztratil jeho klaunský nos. Bez něho přece nemůže vystupovat. Pokud se nenajde, klauna určitě vyhodí. Cirkus nemůže být bez klauna, takže ho asi zavřou. Co teď? Kája s Péťou se nabídnou, že nos vypátrají. V tu chvíli se začne rozjíždět detektivní zápletka.

Zachrání děti klauna i celý cirkus?

Jak nevzbudit spícího lva? Co když je sežere? Jak dostat pravdu ze škodolibého papouška? Má ztracený klaunský nos pudlice Lůňa? Kdo ho vlastně má? Opice Berta? Na tyto a podobné otázky se budou během pátraní děti snažit odpovědět.

FOTO: Karolínka si hraje s pudlicí Lůňou

Neví pudlice Lůňa, kde je klaunův nos?

Scéna, na které se celá zápletka rozvíjí, je tvořena pouze dvěma stojany s plakáty, jejichž motivy se podle potřeby mění. I když celou inscenaci tvoří pouze tři herci, setkáváme se postupně s osmi různými postavami. Naše průvodce ztvárnili Alois Pešek a Dáša Rybářová. Díky nápaditým kostýmům se Petra Konvičková stává nejenom maminkou a klaunem, ale také různými zvířaty, které děti po cestě potkávají. Kostýmy jsou velmi hravé s vtipnými detaily a děti jsou z nich nadšené.

Představení trvá zhruba 45 minut, v jejichž průběhu se nebudou nudit děti ani dospělí. Karolínka s Péťou své kamarády v hledišti zapojují do hledání ztraceného klaunova nosu a díky tomu i toho nejmenšího diváka vtáhnou děje. Starší si zase mohou zavzpomínat na svá dětská léta, která možná trávili právě s večerníčkem o klukovi z plakátu.

FOTO:Klaun a děti

Klaun předvádí dětem své triky.

Takže pokud chcete o víkendu něco podniknout a dostat děti z tepla domova, vezměte je určitě na Kluka z plakátu. Zapojíte se do pátrání. Podíváte se na barvami zařící jeviště a kostýmy. Stoprocentně se i zasmějete, ať už klaunovým trikům nebo srdíčky poseté pudlici Lůně.

Kluk z plakátu

Divadlo Tramtárie

Režie: Roman Vencl

Hrají: Alois Pešek, Petra Konvičková, Dáša Rybářová

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pomozte najít ztracený klaunský nos v divadle Tramtárie!