Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Polodlouhé vlasy: Trendy řešení pro každou z vás

Anna Talašová

Anna Talašová

17. 3. 2010

Délka mezi čelistí a rameny je stálicí na poli vlasových trendů. Prakticky v každé sezoně je in a narozdíl od jiných výstřelků má miliony obdivovatelek po celém světě. Proč tomu tak je, pro koho se polodlouhé vlasy hodí a jak i v klasickém mikádu zazářit a nesplynout s davem?

Popusťte uzdu své fantazie. Zdroj: ukhairdressers.com

Popusťte uzdu své fantazie. Zdroj: ukhairdressers.com

Tajemství úspěchu polodlouhých účesů je stejně jednoduché jako jim podlehnout a zamilovat si je. Hodí se totiž k úplně každému. Nezáleží na tvaru obličeje ani typu a kvalitě vlasů. Roli nehraje ani váš styl nebo množství času, které jste ochotna vlasům každé ráno obětovat. Vítězí praktičnost, univerzalita, jednoduchost úpravy i šmrnc, který zajistí své nositelce. Právě proto se účesy z polodlouhých vlasů drží na prvních místech v žebříčcích výrazů zadaných do internetových vyhledávačů.

Tu pravou variantu, která vám padne jako ulitá, najdete nejen pokud chcete nebo potřebujete působit seriózně a přísně, ale i v případě, že je vám bližší ulítlý styl, nebo i tehdy, jestliže každou volnou chvíli trávíte na lezecké stěně či snowboardové U-rampě. Jednotlivých střihů i způsobů úpravy je nepřeberné množství, takže stačí z obrázků v časopise vybrat ten správný nebo všechno vzít do vlastních rukou a vymyslet si účes sama podle vlastní fantazie a nálady.

Svůdné mikádo. Zdroj: ukhairdressers.com

Svůdné mikádo. Zdroj: ukhairdressers.com

Omezovat vás nemusí ani hranatý obličej, výrazné lícní kosti nebo jemné vlasy bez objemu, které zplihnou rychlostí blesku. Výborným pomocníkem je ofina, která nejen vytvaruje obličej tím žádaným směrem, ale pomůže i ve vytváření dojmu hustoty a plnosti vlasů. Geometricky tvarovaná ofina rozbouří stojaté vody a delší ofina, která jemně a pozvolna přechází v nejdelší část celého účesu, pomůže odbourat dojem strohosti a přísnosti mikáda à la Kleopatra.

Nemusíte se bát, že v polodlouhých účesech už nelze nic nového vymyslet. Není pravda ani to, že s takovým typem vlasů budete prostě jedna z mnoha, které mají na hlavě něco podobného. Kvalitní střihy, zajímavé barvy, kulmy, žehličky, čelenky a sponky vám umožní vypadat každý den jinak i přesto, že polodlouhé vlasy jsou a budou ty nejoblíbenější na celé zeměkouli.

Sexy číro! Zdroj: ukhairdressers.com

Sexy číro! Zdroj: ukhairdressers.com

Ohodnoťte tento článek:
1
Právě čtete

Polodlouhé vlasy: Trendy řešení pro každou z vás