Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Politický seriál Skandál bude opět plný tajemství. Poběží i v Česku

Jan Novotný

Jan Novotný

28. 11. 2012

FOTO: SkandálDo České republiky přichází již druhá řada tajemstvím nabitého amerického seriálu Skandál. Hrdinku dalších devíti epizod, čokoládovou krásku Olivii Pope, znovu uvidíte již začátkem příštího roku.

FOTO: Skandál

Olivii Pope si zahrála Kerry Washington. Zdroj: Universal Network

Od 29. ledna příštího roku budou mít diváci možnost sledovat již druhou řadu úspěšného amerického seriálu z politického prostředí s příznačným názvem Skandál. Po prvních sedmi dílech, které do tuzemska dorazily v květnu letošního roku, se diváci mohou dočkat devíti nových epizod slibujících napětí až do konce.

Předlohou hlavní role byla krizová manažerka George Bushe. Zajímavostí je, že za seriálem stojí scenáristka Shonda Rhimes, která napsala i Chirurgy či Private Practice.

Hlavní hrdinkou krimi-politického seriálu je krásná a energická Olivia Pope (Kerry Washington), profesionál, který dokáže problémy vyřešit ještě předtím, než ostatní zjistí, že vůbec existovaly. Pro někoho silný spojenec, pro druhé obávaný nepřítel. Olivia je totiž krizovou manažerkou, která kdysi pracovala pro Bílý dům.

Svůj nejen profesní život zasvětila ochraně a budování pozitivního obrazu těch nejmocnějších. Poté, co opustila prezidentskou kancelář, založila vlastní firmu v domnění, že se její život vydá klidnější cestou. Postupně však zjišťuje, že to nebude tak jednoduché.

Autorka Shonda Rhimes tak v seriálu v režii Paula McGuigana (Miluj mě, prosím, Nabít a zabít) přináší pohled do zákulisí té nejvyšší politické sféry a životů slavných a mocných. Diváci budou mít možnost seriál sledovat na kabelovém a satelitním kanálu Universal Channel působícím i v Česku a na Slovensku. Ke Skandálu se přidají i jiné premiérové řady oblíbených seriálů. Konkrétně půjde o Bratry a sestry a Dobrou manželku.

Skandál (Scandal)

Drama
USA, 2012, 15×43 min

Režie: Paul McGuigan
Hrají: Kerry Washington, Henry Ian Cusick, Columbus Short, Darby Stanchfield, Katie Lowes, Guillermo Díaz, Tony Goldwyn, Joshua Malina, Bellamy Young, Matt Letscher, Liza Weil, Leslie Grossman, Megan Gallagher, Samantha Sloyan, Julia Milova, Wes Brown

Premiéra 2. řady v USA: 27. září 2012
Premiéra 2. řady v ČR: 29. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Politický seriál Skandál bude opět plný tajemství. Poběží i v Česku