Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Policista, který loni zastřelil 21 letého muže, čelí obžalobě. Hrozí mu výjimečný trest

ČTK

ČTK

1. 9. 2015

Policie minulý týden podala návrh na obžalobu třiačtyřicetiletého strážníka městské policie, který podle spisu loni v prosinci ve Vysokém Mýtě zastřelil 21letého muže a 26letého muže těžce zranil. ČTK to dnes řekla mluvčí policie Jitka Vavřinová.

auto_ceske_policie_mestske

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Je podezřelý ze spáchání zvlášť závažného zločinu vražda na dvou osobách ukončeného ve stádiu pokusu a přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky,“ uvedla mluvčí.

Muži hrozí 15 až 20 let odnětí svobody nebo trest výjimečný. Strážník byl mimo službu. Legálně drženou zbraní podle spisu zastřelil jednoho pracovníka klubu Stodola a dalšího vážně zranil. Podle svědka incidentu se tři muži, mezi nimiž byl i strážník v civilu, v noci z 20. na 21. prosince domáhali vstupu na diskotéku bez placení.

Tvrdili, že jde o policejní akci. Pracovníci klubu je nechtěli pustit dovnitř, proto muži nastříkali do místnosti pepřový sprej. Zaměstnanci diskotéky, je začali pronásledovat. Strážník na to reagoval střelbou.

„Právní posouzení jednání obviněného, a to zda spáchal trestný čin či jednal v nutné obraně, bude nyní, na základě provedeného rozsáhlého policejního vyšetřování, posuzovat Krajský soud v Hradci Králové,“ dodala Vavřinová.

Autor ČTK

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Policista, který loni zastřelil 21 letého muže, čelí obžalobě. Hrozí mu výjimečný trest