Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Pokračuje soud s knězem Tvrdoňem obžalovaným ze znásilnění. Dál zůstává ve vazbě

ČTK

ČTK

4. 8. 2015

Kněz Erik Tvrdoň obžalovaný ze znásilnění a z pohlavního zneužívání několika žen zůstává ve vazbě. Podle Okresního soudu v Havlíčkově Brodě vazební důvody trvají. Jednání se dnes uskutečnilo bez přítomnosti obžalovaného. Líčení bude pokračovat 11. srpna. Soudkyně Hana Doubková nevyloučila, že by mohl být vynesen rozsudek.

Kněz Tvrdoň zůstává ve vazbě

ilustrační foto, Zdroj: Shutterstock.com

„Hrozí obava, že by obžalovaný mohl trestnou činnost, pro kterou je stíhán, mohl opakovat,“ zdůvodnila výrok soudu Doubková. Pokud bude mít soud k dispozici znalecký posudek, který by měl zhodnotit, zda trestná činnost obžalovaného nezanechala na jedné z poškozených žen trvalé následky, mohl by být podle soudkyně vynesen rozsudek.

Podle obžaloby spáchal Tvrdoň devět trestných činů na pěti ženách – dvou dospělých, dvou mladistvých a jedné nezletilé, za což mu hrozilo až deset let vězení. Žaloba kněze viní ze sexuálního nátlaku, vydírání, znásilnění, pohlavního zneužití a ze zneužívání dítěte k výrobě pornografie.

Okresní soud v Havlíčkově Brodě potrestal letos koncem února Tvrdoně pěti lety vězení. Uložil mu také ochranné ústavní léčení a zakázal práci s nezletilými na pět let. Státní zástupkyně považovala trest za příliš mírný a na místě se odvolala. Odvolací soud v Pardubicích rozsudek zrušil a vrátil k doplnění dokazování.

Odvolací soud podle Doubkové neměl připomínky ke skutkovým zjištěním a dokazování. Měl výhrady k použité právní kvalifikaci u některých poškozených a nařídil, aby soud nižší instance znovu vyslechl soudního znalce k formě léčby.

Autor (ČTK)

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pokračuje soud s knězem Tvrdoňem obžalovaným ze znásilnění. Dál zůstává ve vazbě