Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pokračovatel Boba Dylana poprvé v Česku: Jake Bugg miří do Lucerny

Vojtěch Tkáč

Vojtěch Tkáč

25. 11. 2013

Není mu ani dvacet, ale zní dospěle, jako když spojíte Boba Dylana a rané Oasis. Nottinghamský hitmaker Jake Bugg začíná dobývat rockovou scénu a v neděli 1. prosince se ho v Lucerna Music Baru poprvé dočkáme i u nás. Lístky jsou k dostání online od 450 korun.

FOTO: Jake Bugg

Jake Bugg. | Zdroj: Universal Music

Mnozí zpěváka prohlašují za nového Boba Dylana. Bugg přiznává jeho vliv, ale za hlavní vzory považuje The Beatles, Oasis a Johnnyho Cashe.

O svých hudebnických dovednostech přesvědčil Velkou Británii už s debutovou eponymní deskou, jež světlo světa spatřila loni na podzim. Okamžitě si našla řadu příznivců napříč veřejností i hudebními kritiky. „Buggův debut oplývá nevídaným důvtipem, nadhledem a melodičností,“ napsal například redaktor NME Barry Nicolson.

Právě zmíněné elementy a také osobitost se nottinghamskému písničkáři daří promítnout do své tvorby. Podstatně ji ovlivňuje také Buggův vztah k mainstreamovým interpretům, již originalitu často postrádají. „Většina současnýho popu zní jako sračka. Neříkám, že všechno v hitparádách je špatný, ale mnohem radši mám starší hudbu,“ prohlásil Bugg.

V podobném duchu se rozhodl pokračovat i na novém albu Shangri La, pojmenovaném po nahrávacím studiu, kde vzniklo. Na pultech hudebních obchodů by se mělo objevit každým dnem. Najdeme na něm nový hit What Doesn’t Kill You a zapamatovatelnou pecku Slumville Sunrise, která mimo jiné exceluje perfektním videoklipem.

Jake Bugg za teprve dvouletou hudební kariéru předskakoval například Noelu Gallagherovi a legendárním The Stone Roses. V budoucnu by si velmi rád zahrál také s indie idoly Arctic Monkeys. V první prosincový večer na pražském koncertu Bugg pochopitelně vystoupí jako hlavní hvězda, podpoří ho americké duo Honeyhoney.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pokračovatel Boba Dylana poprvé v Česku: Jake Bugg miří do Lucerny