×
TOPZINE.cz

Pokračovatel Boba Dylana poprvé v Česku: Jake Bugg miří do Lucerny

FOTO: Jake Bugg
Jake Bugg. | Zdroj: Universal Music

Není mu ani dvacet, ale zní dospěle, jako když spojíte Boba Dylana a rané Oasis. Nottinghamský hitmaker Jake Bugg začíná dobývat rockovou scénu a v neděli 1. prosince se ho v Lucerna Music Baru poprvé dočkáme i u nás. Lístky jsou k dostání online od 450 korun.

FOTO: Jake Bugg
Jake Bugg. | Zdroj: Universal Music

Mnozí zpěváka prohlašují za nového Boba Dylana. Bugg přiznává jeho vliv, ale za hlavní vzory považuje The Beatles, Oasis a Johnnyho Cashe.

O svých hudebnických dovednostech přesvědčil Velkou Británii už s debutovou eponymní deskou, jež světlo světa spatřila loni na podzim. Okamžitě si našla řadu příznivců napříč veřejností i hudebními kritiky. „Buggův debut oplývá nevídaným důvtipem, nadhledem a melodičností,“ napsal například redaktor NME Barry Nicolson.

Právě zmíněné elementy a také osobitost se nottinghamskému písničkáři daří promítnout do své tvorby. Podstatně ji ovlivňuje také Buggův vztah k mainstreamovým interpretům, již originalitu často postrádají. „Většina současnýho popu zní jako sračka. Neříkám, že všechno v hitparádách je špatný, ale mnohem radši mám starší hudbu,“ prohlásil Bugg.

V podobném duchu se rozhodl pokračovat i na novém albu Shangri La, pojmenovaném po nahrávacím studiu, kde vzniklo. Na pultech hudebních obchodů by se mělo objevit každým dnem. Najdeme na něm nový hit What Doesn’t Kill You a zapamatovatelnou pecku Slumville Sunrise, která mimo jiné exceluje perfektním videoklipem.

Jake Bugg za teprve dvouletou hudební kariéru předskakoval například Noelu Gallagherovi a legendárním The Stone Roses. V budoucnu by si velmi rád zahrál také s indie idoly Arctic Monkeys. V první prosincový večer na pražském koncertu Bugg pochopitelně vystoupí jako hlavní hvězda, podpoří ho americké duo Honeyhoney.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..