Menu
TOPZINE.cz
Z domova

Pojištění auta nemusí být strašákem pro vaši peněženku. Jak na to?

Jako majitel osobního automobilu dobře vím, že mám za povinnost si platit povinné ručení. K tomu ještě sám dobrovolně přidávám havarijní pojištění. Jenže pojištění auta je poměrně nákladnou záležitostí. Proto jsem se v nedávné době rozhodl změnit strategii. Namísto klasických návštěv poboček jsem upřednostnil online formu sjednání.

Online pojištění je v dnešní době pohodlné a bezproblémové

Ve chvíli, kdy jsem se rozhodl pro pojištění auta online formou, ušetřil jsem poměrně značné množství času a námahy. Vzhledem ke svému pracovnímu vytížení oceňuji, že online povinné ručení či havarijní pojištění zabere skutečně jen pár minut, přičemž vše mohu kompletně vyřídit z domova, případně třeba z kanceláře, aniž bych musel chodit někam na kamennou pobočku vybrané pojišťovny.

Online pojištění auta má i finanční výhodu. Stačí, když si člověk provede důkladné srovnání nabídek jednotlivých společností a variant jejich produktů. K tomu mohou výrazně dopomoci specializované srovnávací weby. Na povinném ručení a havarijním pojištění jsem díky online sjednání ušetřil v porovnání s minulými léty několik set korun měsíčně. A to už je rozhodně suma, která není k zahození, že?

Je dobré si dát pozor na detailní srovnání nabídek pojištění auta

V rámci srovnání produktů se dají najít weby, jež poskytují údaje ke konkrétním značkám a modelům vozidel. Například srovnání povinného ručení pro Volkswagen Golf, což je jedno z nejoblíbenějších osobních aut v Česku, mi ukáže konkrétní služby a případné ceny u každé pojišťovny, jež se povinným ručením zabývá. Opět tím ušetřím mnoho času a výrazně si usnadním práci s hledáním nového pojištění pro svůj vůz.

Takovéto zajímavé informace s možností následného okamžitého sjednání smlouvy o pojištění auta přináší třeba web kalkulackapojisteni.com.

Ohodnoťte tento článek:
5
Právě čtete

Pojištění auta nemusí být strašákem pro vaši peněženku. Jak na to?