Menu
TOPZINE.cz
Recenze hudebních CD a DVD

Pojeďte také na last minute zájezd napříč Irskem. S kapelou The Script

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

23. 10. 2010

Cesta, kterou si bude chtít každý několikrát zopakovat. Nikoli v našlapaném autokaru, ale v příjemně vyšperkovaném Fordu Mustangu, který vás vyveze na dobrodružnou jízdu do říše irské hudby.

The Script, Zdroj: thescriptmusic.com

The Script, Zdroj: thescriptmusic.com

Kabriolet s SPZ The Script řídí Danny O’Donoghue, zpěvák s uklidňujícím hlasem. Spolucestujícími vám budou Mark Sheehan a Glen Power. Jakmile posádka vozu nabere palivo Science & Faith a zařadí jedničku, You Won´t Feel A Thing, budete chtít v autě vstát a větrem si nechat čechrat vlasy. Namísto mušek dopadá na přední sklo snůška líbivých kytarových rifů s příjemně chraptivým hlasem Dannyho O’Donoghueho.

Přeřazuje se na dvojku a namísto zrychlení přijde pravý opak, jenže to vůbec nikomu nebude vadit, protože při skladbě For The First Time se náhle vrací vzpomínky na všechna životní poprvé. První slovo, první krok, první láska i polibek, první vzestup a také první pád. Nádhera.

Všechno nebo nic

Nepatrné zrychlení přijde ve chvíli, když se řadící páka dostane nejblíže k číslu tři. Výšky zpěvákova hlasu vám nabídnou doslova celý svět, který na vás vypadne z přihrádky u spolujezdce, aby vás pak usadil jednoduchým slovem, názvem písně, Nothing.

Na nejhorší asi myslí celá posádka automobilu při slovech: „I hear the angels talking,“ v singlu Dead Man Walking. Hudebně je Chůze mrtvoly ale takovou pohodou, že si to nakonec nikdo nepřipustí.

Začíná se stmívat a jízda se pomaličku chýlí ke konci. Asi všichni už by rádi někde zaparkovali při Walk Away a odpočinuli si z tohoto příjemného dobrodružství, ale klavír, právě hrající snad ze všech stran, doplněný jednoduchou, avšak chytlavou kytarou, ještě udrží pasažéry v sedadlech.

Na dalším sjezdu, Exit Wounds, je ale rozhodnuto. Poslední slova, táhlé uuuuh uuuh a může se zaparkovat u Motelu poblíž Dublinu, kde jsou kluci z kapely doma a kde natočili svou první desku, které se prodaly téměř dva miliony kusů.

Takovouto jízdu si můžete dopřávat opakovaně každý den. Chtělo by se říci do omrzení, ale deska Science & Faith snad ani omrzet nemůže. Pouze dvě části z této cesty trvají méně než čtyři minuty a škoda jen, že se přehrávání zastaví na čísle deset. Poděkování tedy i člověku, kterého napadlo naučit přehrávače Repeat all.

The Script – Science & Faith

Vydáno: 2010

Celkový čas: 42:12

Skladby: You Won’t Feel A Thing, For The First Time, Nothing, Science & Faith, If You Ever Come Back, Long Gone And Moved On, Dead Man Walking, This = Love, Walk Away, Exit Wounds

Vydalo: Sony Music

Hodnocení: 4****

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pojeďte také na last minute zájezd napříč Irskem. S kapelou The Script