Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pojďte si hrát s The Veronicas

Ivana Goláňová

Ivana Goláňová

27. 12. 2009

The Veronicas-600x338Jsou samy o sobě žhavé i hravé. Je lehké se zaposlouchat. A pokud vás neosloví texty těchto divošek, bude to jejich popový hlas a magneticky melodická hudba, která putuje od hranic pop punkových až někam do taněčního proudu a nenechá jen tak stát dokonce i ty, co opovrživě pokyvují hlavou nad mainstreamem… Co jiného než hra to tedy je?

Zdroj: theveronicas.com

Lisa and Jess Origliasso, Zdroj: theveronicas.com

Tato zázračná dvojčata vydala od roku 2005, kdy vznikla skupina The Veronicas pouhá dvě alba, The Secret Life of… a Hook me up, a přesto je z čeho vybírat. Obě alba nesou lehce provokativní názvy, které ve vás vyvolají pocit zvědavosti. Jsou pekelná, přitom originální, svůdná i naivní a romantická zároveň. Mají v sobě oheň a pomstu (Nemůžu prostě z hlavy vyhnat pomalou melodii Revenge is sweeter than you ever were.), přitom jsou vtipná a veselá. Tak tedy pozor, hra začíná:

Forever byl naprosto prvním singlem The Veronicas. V jejich domovině jim zaručil úspěch, ale ve velkém světě jej vydali až po čtyřech letech. Dokonce má i více oficiálních videoklipů, přičemž každý z nich má něco do sebe. Ten úplně první, australský, je hravý a plný červené rtěnky, klip určený Americe, který si můžete pustit, je zas od začátku mokrý a ten nejnovější je prozměnu lehce opilý.

The YouTube ID of gmwzvc_BGRA& is invalid.

A co byste vy provedli někomu, kdo se na vás prostě vykašlal? Everything I’m Not. Mimochodem, klip nebyl nikdy vysílán v USA.

The YouTube ID of vzPEz4QXhkY& is invalid.

První příčku v žebříčcích zajistil  The Veronicas song Hook me up. Video vypráví o školní vzpouře.

The YouTube ID of QfcEKaePGXA& is invalid.

Samy The Veronicas vysvětlují, že Untouched popisuje vztah na dálku a komunikaci díky moderním technologiím dnešní doby. Je to o tom mluvit s někým po telefonu, vidět ho přes video chat atd., ale nemít možnost se ho fyzicky dotknout.

The YouTube ID of uKqriTRYInY& is invalid.

Některé části Take Me on the Floor, především „I wanna kiss a boy, I wanna kiss a girl,“ způsobily určité sexuálně zaměřené spory. Lisa prohlásila „Jo, uznávám, že je zde určitý sexuální podtón, ale když jsme to psali, mysleli jsme na zábavu, jít do klubu, být na parketu… Ty si to můžeš si to vyložit, jak chceš.“ Mimo to ale tenhle song dvojčata zpívají nejraději. Můžou při něm rockovat se svými fanoušky.

The YouTube ID of U-kcUmM7KtY& is invalid.

Je libo něco pomalejšího, procítěnějšího? Něco bez tanečního parketu? This love… na dlouhé cesty. Všimněte si souvislosti s Untouched.

The YouTube ID of KXbgJoeeeJc& is invalid.

A teď mi zbývá už jen Goodbye To You!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pojďte si hrát s The Veronicas