Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Pohrajte si se rty své drahé polovičky

Redakce

Redakce

19. 4. 2011

Pro mnohé je to intimnější způsob, jak vyjádřit lásku, než třeba milování. Líbání ale nepatří pouze zamilovaným. Líbáme rodiče, prarodiče, sourozence, přátele. Na rozloučenou, na přivítanou, z radosti, pro štěstí před zkouškou. Líbání je výraz lásky, ale též způsob komunikace.

Také milujete ty chvilky, kdy se zastaví čas?, Foto: Martina Bílková, Topzine.cz

Neexistuje návod, jak se naučit líbat, vše přijde samo. Pokud vás první polibek teprve čeká, ničeho se nebojte. Zbavte se trémy a líbejte s intuicí. Nepřemýšlejte nad líbáním, je to to nejhorší, co můžete udělat. Nechte se jen unášet vlnou vášně, vzrušení a rozkoše. Při polibku se totiž tvoří pohlavní hormony, rty obsahují velký počet nervových zakončení, a proto se při líbání například zvyšuje tepová frekvence, ale i tělesná teplota.

Z technického hlediska skutečně není návod na to, jak správně líbat, zato existuje několik líbacích technik. Ale ani těmi se nenechte příliš svazovat, vyhrajte si se rty, jazykem a zuby, jak nejlépe dovedete. Přesto pro vás máme pár tipů na líbací techniky.

Objímání se rty

Jde vlastně o jemné líbání pouze rtů, nezapojuje se jazyk. Něžné a romantické líbání, častější než líbání francouzské. Je také méně náročné, takže se vydržíte líbat dlouho. Také je vhodnější pro první polibek, než třeba líbání francouzské. Nechcete přece druhého hned udusit.

Francouzské líbání

Nejhlubší polibek. A to nejen po tělesné stránce. Tento polibek dokáže vyvolat nezměrnou vášeň, když toho druhého pořádně obejmete, vaše rty se spojí a jazyky dotknou, různě se obtáčejí, hrají si spolu. Pokud po tomto způsobu skončíte v posteli, není se čemu divit.

Líbání krku patří k nejvzrušujícím polibkům, Zdroj: sxc.hu

Líbání se netýká pouze rtů. Líbat můžete kterékoli místo partnerova těla, je to stejně vzrušující jako líbat jeho ústa. Prozkoumejte jeho tělo, hledejte erotogenní zóny, bude vás za to milovat!

Lehké kousání

Pomozte si při líbání i zoubky. Jemné dráždění partnerových rtů je velmi příjemné a dráždivé. Ovšem moc to nepřežeňte, musíte poznat hranici, kdy je to ještě příjemné a kdy už to bolí.

Toto samozřejmě není vše, co se dá se rty, jazykem a zuby dělat. Vše ovšem záleží na vás, jak si s tím vyhrajete. Líbejte se! Je to příjemné a zdravé. Nejkrásnější líbání je přece to z lásky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohrajte si se rty své drahé polovičky