Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Pohodlná street móda od značky HEDUSH

Petra Červená

Petra Červená

6. 11. 2010

FOTO: Mikiny od HedushProto, aby vaši skříň zaplnily originální modely, nemusíte jít nutně proti proudu. Všechny balancujeme na tenkém laně a každé se někdy stane zvolená módní kombinace tak trochu noční můrou. Jednou z možností, jak se vyhnout uklouznutí, je návrat k rozverné street módě. Například značka HEDUSH, která se bude líbit zejména sportovním typům, ale i těm, co u oblečení oceňují luxus pohodlí.

FOTO: znacka Hedush

Pro vzpomínku na letní dny, Zdroj: hedush.cz

Hedvika Fróhlichová absolvovala střední průmyslovou školu oděvní, obor oděvní návrhář. „Krátce po škole jsem spolupracovala s jednou českou návrhářkou. Postupně jsem začala dělat své věci a osamostatnila se. Teď už pár let prodávám pod svou značkou Hedush,“ říká Hedvika.

Na její oblečení můžete narazit nejen v kamenných obchodech v Praze, ale také na www.hedush.cz. A koncem listopadu se s Hedvikou můžete potkat osobně na CODE:MODE, „kde mám vždy svůj stánek a alespoň první den je z čeho vybírat,“ doplňuje designérka.

FOTO: mikiny od značky Hedush

Hřejivé mikiny do sychravých dnů

Veselé barvy a zajímavé potisky

Motivy potisků vymýšlí Hedvika sama a k jejich přenášení na látku využívá techniku sítotisku. „Nejraději mám úplety všech barev. Na trika, mikiny, šaty, ale hlavně jednobarevné, které pak můžu sama udělat originálními díky potisku,“ dodává Hedvika.

Můžete mít drobný, velký, černý i neonový potisk. Nečekejte ale žádnou divočinu. Oblečení má styl. I když je potisk nápadný a barvy výrazné, je street móda především pohodlná.

FOTO: mikiny od Hedush

Světlé barvy natruc bezbarvé šedi podzimní sezóny

Hřejivé mikiny

Řeknete si, co tak může být zvláštního na obyčejných mikinách? Všechny jsou víceméně stejné. Ale aby zaujaly, musí na sebe umět připoutat pozornost. Každá to máme trochu jinak, ale rozhodující jsou tři kritéria: střih, materiál a design. Hedvika si evidentně ráda pohrává se střihy kapes.

Mění jejich umístění, velikost a tvar. Některé jsou malé a nenápadné, na jiné upozorňuje barevným lemováním a hlavně potisky. Vtipné se zvířátky, s kytičkami, houpacím koněm nebo ovocem. Chce to jen hledat, pátrat a objevovat.

FOTO: sukně a šaty od Hedush

Mini délka pro majitelky dlouhých štíhlých nohou

Něžné potisky na sukních

Minišaty z pružného úpletu a balonovou sukní jsou nápadné i bez potisku. Ten pak celému modelu dodává nádech romantiky v podobě něžných kvítků. Pro vzpomínku na kdysi hodně oblíbenou počítačovou hru Tetris vám můžou kostičky klidně přistát na sukni.

Líbí se vám svoboda, neohroženost a dravost orla? Hedvika si vypůjčila stín jeho křídel za letu a umístila je na přední díl sukně.

FOTO: trika od Hedush

Neonové barvy prozáří místnost i vás

Trika, tílka a jiná lákadla

Už jarní sezóna definitivně potvrdila potisk jako masovou záležitost. A oproti legínám je na co koukat. I když si tento přiléhavý kousek oblečení získal neuvěřitelné množství obdivovatelek, mně stále připomínají osmdesátá léta, pobláznění aerobikem a právě ty otřesné lesklé legíny.

Současná napodobenina je sice jakousi lepší alternativou, ale proč si pořizovat to, co má každá druhá? Všechny chceme originální originály, ale mnohdy se spokojíme s pouhou imitací.

FOTO: trička od Hedush

Nápadně nenápadná trička od Hedush

Podobné to je s potiskem. Zaplavil ulice i naše skříně. Nápad Hedviky s potisky není žádnou novinkou, ale oproti jiným značkám nabízí Hedush něco navíc. Obvykle je k dostání jeden střih triček s různými potisky. Visačka se značkou Hedush je ale našitá pokaždé na jiný střih.

Výstřih voda, kulatý, do V, se stojáčkem nebo ke krku. S nabíranými, krátkými či dlouhými rukávy. S řasením, volány a podobnými drobnými detaily, které pomáhají odlišit.

FOTO: kalhoty od Hedush

Využíte dny bez plískanic pro svétlé kalhoty

Kalhoty pro volný čas i do kanceláře

Upnuté nebo rozevláté, ke kolenům, kotníkům s ozdobným zakončením, nařasené a stažené gumou či šňůrkou. Nápadné kapsy, výrazně barevné švy zvolené k tmavým odstínům kalhot s přídavkem pop-artového obrázku nebo potisku divoké šelmy. Kombinací je mnoho a pátrání po lákavých objektech, kterými nutně potřebujete zaplnit další poličku ve skříni, se může občas zdát až nekonečné.

S módou je to tak trochu jako s jídlem. Někdo jí, jen aby se zasytil, jiný si labužnicky vychutnává každé sousto. A pokud patříte do skupiny labužníků, poohlédněte se po novém kousku třeba v Pour Pour, Julius Fashion Shop a Parazit v Praze, kde seženete právě oblečení od Hedviky.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohodlná street móda od značky HEDUSH