Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Pohoda, klídek a… Chinaski

Kdo by je neznal. Parta kolem Michala Malátného nechybí při rozdávání hudebních ocenění, v hudebních hitparádách také boduje a její hity snad nestárnou. Že nevěříte? Tak poslechněte a uvidíte!

Chinaski na vyhlášení hudebních cen Óčka 2009, Zdroj: archiv

Skupina Chinaski v čele s Michalem Malátným na hudební scéně funguje už několik dlouhých let. Do širšího povědomí se dostali s albem Chinaski, ke kterému byl před necelými patnácti lety natočen klip Pojď si lehnout, režírovaný Janem Hřebejkem.

V roce 1997 přichází další album s názvem Dlouhej kouř. Stejnojmenná píseň boří hitparády a přináší hned několik nominací na Ceny akademie. Album boduje a kluci se těší oblibě. My vám přinášíme další hit s názvem Stejně jako já.

Na sklonku tisíciletí přichází v pořadí již třetí deska, jejíž pilotní singl opět ovládl hudební žebříčky. 1. signální je nejen název písničky, ke které režíroval klip Petr Strnad, je to také název celého alba, na kterém mohou posluchači nalézt také další hity jako například Kutil, Jaxe nebo Vinárna u Valdštejna.

Kláro, jak to s tebou vypadá… No kdo by to neznal? Holky s tímhle jménem to jistě nejednou slyšely někoho zpívat. Chinaski touhle písní hitparády doslova atakovali a rádia ji vyhrávala o sto šest. Klára se stala sedmou nejhranější českou písní roku a vy si ji nyní můžete také poslechnout.

Dny plynuly, hity se linuly, ale co se Chinaski podařilo a rozhodně stojí za zmínku, je dvojice písní v první dvacítce hitparády. Písnička Můj svět se ještě stále těšila velké oblibě u posluchačů a Chinaski už vytáhli další triumf v podobě hitu Láskopad. A tak měli dva singly v první dvacítce, což se povede opravdu málokomu.

Z novějších písní je určitě třeba zmínit Tabáček. Další z těch hitů, které si kdekdo broukal a úryvky textů znal každý druhý. Polevím z vysokejch otáček, pohoda, klídek a tabáček…. Taky jste to už zaslechli, že?

A co vznikne, když se Chinaski s někým spojí? A proč nezkusit naše bratry ze Slovenska? Rozhodně to nebyl špatný nápad. Na Na Na je skvělou a pohodovou písní, kterou Chinaski nazpívali společně se slovenskou kapelou No Name.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohoda, klídek a… Chinaski