Menu
TOPZINE.cz
Nákupy a nakupování

Pohlednice fungují pořád stejně dobře. I v časech sms zpráv

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

24. 6. 2010

V dnešní době plné elektronické pošty a sms zpráv už je pro někoho téměř nemyslitelné, že by posílal pohlednici poštou. Většinu adresátů taková věc ale mile potěší.

Pohlednice k narozeninám, Zdroj: pictures.com

Pohlednice k narozeninám, Zdroj: pictures.com

Píp píp – nová sms a v ní přání k narozeninám. Hezké. Levné. Otevřete mailovou schránku, culí se na vás vtipná postavička s přáním k narozeninám. Hezké. Zdarma.

Ale když člověk otevírá schránku poštovní, kam se v dnešní době chodí snad už jen pro účty k zaplacení a možná také jen ze zvyku, kde se mezi reklamními letáčky choulí pohlednice s přáním všeho nejlepšího, příjemně to zahřeje.

Vznik pošty, jakožto státního podniku, se datuje do roku 1925 a předlouhou dobu to byla jedna z nejrychlejších forem komunikace. Nástupem internetu a mobilních telefonů však soukromé listovní zásilky přestaly být tolik preferovaným způsobem dorozumívání se na dálku.

Pohlednice k Vánocům, Zdroj: archiv

Pohlednice k Vánocům, Zdroj: archiv

Pohlednice jsou nyní ale stále velmi oblíbené, ať už jde o pozdravy z výletu či blahopřání. Nejvíce pohlednic se rozesílá v období svátků. Vánoce v tomto hrají prim. Velikonoce nejsou nikterak pozadu. Ale nejen v tomto období si lze vybrat ze široké palety papírových karet.

Možná už je tomu tak spíše z nostalgie, ale pohlednice pořád fungují. A co je v dnešní době pětikoruna za pohled a deset kaček za známku…? Poště stále ještě nezvoní hrana.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohlednice fungují pořád stejně dobře. I v časech sms zpráv