Menu
TOPZINE.cz
Sex a vztahy

Pohled do budoucnosti: Co vás v životě čeká po 20. narozeninách?

Oslavili jste dvacáté narozeniny a rozjímáte nad tím, co vás v další etapě čeká? Dnes se podíváme do budoucnosti a poodhalíme si nejčastější životní události v životech dvacátníků.

Nalezení životního partnera

Mezi dvacátými a třicátými narozeninami si nejčastěji najdeme životního partnera. Přijdou zásnuby, vyměníte si snubní prsteny a vydáte se na společnou cestu životem.

Je to zcela logické. Pravděpodobně za sebou již máte jeden nebo dva vážnější vztahy a pomalu si děláte jasno v tom, co od života očekáváte. V následujících letech tento proces bude velice rychle pokračovat. Díky tomu budete schopni si najít takový protějšek, se kterým budete s radostí sdílet v životě všechny strasti i slasti.

Dokončení studií

Kdo se spokojí se středoškolským vzděláním, má tento bod již úspěšně za sebou. Realita je ale taková, že stále větší množství studentů pokračuje na vysoké školy, případně alespoň na nástavbu nebo nejrůznější doplňující kurzy. Po dvacítce zkrátka pro velkou část populace ještě doba učení neskončila. Prakticky pro všechny ale během této dekády školní léta definitivně skončí a nastane velká životní změna v podobě nástupu do zaměstnání nebo do vlastních podnikatelských projektů.

Zbavíte se tak závislosti na rodičích a skutečně se postavíte na vlastní nohy. To s sebou kromě mnoha pozitivních stránek přináší i v mnoha ohledech dosud nepoznaný stres a trápení. Čeká na vás zkrátka mnoho životních výzev, se kterými už se budete muset popasovat sami.

Koupě vlastní nemovitosti

Po několika letech v zaměstnání byste měli spolu se svým protějškem dosáhnout na vlastní bydlení. Banka vám totiž na základě vašich příjmů poskytne hypoteční úvěr v dostatečné výši. Ponechme stranou, zda půjde o dům, nebo o menší byt. Mezi dvacítkou a třicítkou ale zkrátka velice často k tomuto zásadnímu životnímu kroku dojde. Začnete si totiž klást otázku, proč byste měli měsíčně platit nájemné, když podobnou částku můžete dávat tzv. do vlastního. V této situaci ještě velice často pomohou alespoň částečně rodiče, pro mladé páry je totiž vlastní bydlení stále hůře dostupné, spolupráce rodiny je tak mnohdy na místě. Dobře si ale rozmyslete, zda chcete být rodičům v tomto směru často i několik desítek let zavázáni.

Příchod potomků na svět

Podaří-li se vám splnit předchozí body, pak nic nebrání tomu, abyste společně na svět přivedli první potomky. Příchod dětí páry stále odkládají až blíže ke třicátinám, často dokonce děti přicházejí na svět až mezi třicátými a čtyřicátými narozeninami rodičů. Mezi 25. a 30. narozeninami rodičů je ale pravděpodobně doba ke zplození prvního potomka ideální.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohled do budoucnosti: Co vás v životě čeká po 20. narozeninách?