Menu
TOPZINE.cz
Zdraví a sex

Pohled astrologů na rok 2011 anebo jak to vidí Pavel Hanzal a Vít Kuntoš

Taťána Kročková

Taťána Kročková

31. 12. 2010

Do Nového roku zbývá pár hodin. Jaký vlastně bude? Zeptala jsem se dvou známých astrologů Pavla Hanzala a Víta Kuntoše, jak vidí rok 2011 ze svého astrologického pohledu, a nezapomněla jsem přidat pár otázek týkajících se jejich astrologické praxe.

Zdroj: Marián Luha, Topzine.cz

1. Jak vnímáš astrologii z hlediska své praxe? Co všechno ti dala, případně vzala?

Vít Kuntoš: O astrologii někdy s nadsázkou říkám, že je to jediná žena mého života. Je to totiž disciplína nesmírně hluboká a košatá, která přináší stále nové poznatky a ani za celoživotní studium nevydá všechna svá tajemství. Je to úžasný nástroj, který je opřený o tisíce let zkoumání a který se neustále vyvíjí. Nejen mně rozšiřuje obzory, ale především mým klientům umožňuje získat nový objektivní pohled na to, kdo jsou a co se jim děje. Horoskop je jako mapa, která ukazuje na naše životní možnosti a ukazuje nám, kdy kde bude rozcestí. Je ale na nás, jakým směrem se na onom rozcestí vydáme.

Přiznám se, že astrologie můj život změnila, dodala mu hlubší rozměr. Umožnila mi zamýšlet se nad důležitými otázkami týkajícími se fungování tohoto světa a nasměrovala mě i k nalezení odpovědí. Je to fascinující disciplína. Život astrologa může znít romanticky, ale ve skutečnosti je to tvrdé řemeslo.

Pavel Hanzal: Astrologii vnímám jako esoterický obor, který může přinést lidem do života hodně zajímavých a hlavně užitečných informací. Nelze hovořit o tom, že by mi astrologie něco vzala, protože je tomu přesně naopak. Díky astrologii je můj život bohatší, porozuměl jsem různým životním událostem a souvislostem zde na zemi, dokážu lépe vnímat lidské osudy a to nejdůležitější je, že lidem také můžu nabídnout pomocnou ruku s vysvětlením toho, co by mohli v životě změnit, aby se jim lépe a kvalitněji žilo.

2. Můžeš čtenářům přiblížit, jaký bude rok 2011? Která znamení se budou mít nejlépe a komu se moc dařit nebude, případně jak to zařídit, aby se dařilo všem?

Pavel Hanzal: Velkou roli v celkovém vlivu na lidstvo hrají tzv. generační planety, mezi které řadíme Saturn, Uran, Neptun a Pluto. A právě zde se připravuje a nastává velký posun. Uran se natrvalo přesune do znamení Berana. To je konstelace, která přinese v následujících osmi letech nové nápady, technologie, zbraně a lze očekávat i vývoj nových materiálů v oblasti hutního průmyslu. Do běžného života to přinese častější spory a výstražné řinčení zbraní jak mezi jedinci nebo národnostními menšinami, tak i státy.

Další změny začnou přicházet s postupným přechodem Neptuna do znamení Ryb. Jeho přechod se ovšem stane trvalým až v roce 2012 na čtrnáct let. Lidé se díky tomu stanou více vnímavější, citlivější a intuitivnější. Neptun v Rybách podporuje fantazii, soucítění a vztah k umění a duchovnu. Právě tyto dvě planety a jejich vliv jsou ukazatelem toho, že můžeme následující roky očekávat sociální nepokoje přímo úměrné tomu, jak lidstvo bude procitat po duchovní stránce a zároveň budou vzrůstat tendence k prudším a rychlejším změnám.

Pavel Hanzal

S těmito změnami souvisí i Pluto v Kozorohu, který transformuje vnímání starých struktur, zákonů a uspořádání. Navíc Saturn ve Vahách, který v tomto znamení bude celý rok 2011, podporuje touhu po spravedlnosti a větší rovnosti v mezilidských vztazích. Díky různým napěťovým vazbám mezi planetami bude tento celkový vývoj komplikovaný, ale nezastavitelný.

Pokud bych měl zmínit některá znamení, tak právě již uvedená znamení Berana, Vah, Kozoroha a Ryb patří mezi ty, která budou pod výraznými vibracemi uvedených změn. Nesmím ani zapomenout na znamení Raka, které se ocitne pod podobným vlivem, jakkoliv v něm není žádná generační planeta.

Ze zdravotních témat bychom se měli v příštím roce věnovat zejména zraku, mozku, žaludku, ledvinám a močovému systému, kostem, kloubům a zubům. Jinými slovy bychom měli dostatečně pít, kvalitně se stravovat a v co největší míře se vyhýbat elektrosmogu a různým druhům negativního záření. Ze stravy bychom měli vyřadit mražené a konzervované potraviny, slazené nápoje a v co nejmenší míře používat mikrovlnné trouby.

A jak zařídit, aby se všem dařilo dobře? Zde je jediná možná cesta. Lidstvo si musí uvědomit, že sobectví, mamon, honba za mocí a požitky jsou cestou historie. Přichází nová doba, ve které bychom si měli uvědomit, že nositelem vývoje lidstva, země i vesmíru je všeobjímající Láska bez podmínek, vlastnění a omezování. Lidé by měli konečně začít naslouchat vlastnímu nitru, přírodě a vesmírným energiím. Slova jako láska, soucit, víra a sounáležitost nejsou prázdnými pojmy, ale jsou klíčem k překonání našich zkoušek a jedinou cestou jak dosáhnout míru nejen mezi národy, ale i sami v sobě.

Vít Kuntoš

Vít Kuntoš: Situace na nebi jednoznačně ukazuje i na krizi, kterou společnost prochází, a troufám si říct, že nejsme zdaleka z krize venku. V průběhu roku 2011 nás čeká napěťová vazba mezi Plutem a Uranem, kterou navíc ještě někdy přiostří Saturn. Když byla takováto vazba mezi Plutem a Uranem na nebi naposledy, byla 30. léta a ve světě panovala hospodářská krize a k moci se dostal Hitler.

3. Spousta lidí odsuzuje horoskopy pro jednotlivá znamení s tím, že to prostě na ně nesedí. Můžeš prosím vysvětlit čtenářům, proč to tak je?

Pavel Hanzal: Odsuzování takzvaných bulvárních horoskopů zpracovávaných podle jednotlivých znamení má svoje opodstatnění. Astrologie pracuje s dvanácti astrologickými znameními a na světě je víc jak šest miliard lidí. Jinými slovy – každá předpověď pro jednotlivé znamení by musela sedět přibližně na půl miliardy obyvatel zeměkoule. V astrologii se pracuje s deseti planetami, astrologickými domy, aspekty, stálicemi a dalšími zajímavými prvky. To všechno skládá mozaiku horoskopu a proto horoskop založený pouze na slunečním znamení nemá dostatečnou vypovídací hodnotu.

Vít Kuntoš: Já chválím všechny, kteří horoskopy pro jednotlivá znamení odsuzují. Toto totiž není skutečná astrologie. Novinové horoskopy jsou založené na postavení Slunce ve znamení, což je nesmírné zjednodušení. Lidstvo se nedá zařadit do dvanácti skupin a tvrdit, že je čeká v rámci jejich kategorie to samé.

4. Jaký je rozdíl mezi dobrým a špatným astrologem?

Vít Kuntoš: V každé oblasti lidské činnosti se nachází ti, kteří jsou schopní a podávají dobré výsledky, a ti, kteří napáchají více škody než užitku. V esoterice to platí dvojnásob. Bohužel se ke mně často dostanou lidé, kteří jsou vystrašení od jiného esoterického poradce. Vyhněte se takovým poradcům, kteří dělají ze své poradenské činnosti frašku plnou propriet, jako je černá kočka nebo křišťálová koule. Poradce by neměl říkat, co máte přesně v jaké situaci udělat. Jeho role je ve vysvětlení širších souvislostí, abyste měli co nejvíce informací. Ale jak se rozhodnete, je zcela jenom na vás. Pokud uvidíte, že vás někdo někam tlačí a manipuluje s vámi, dejte od něj ruce pryč. Poradce nesmí zasahovat do osobní vůle člověka, každý máme právo rozhodovat se a jednat svobodně.

Zdroj: Taťána Kročková, Topzine.cz

Pavel Hanzal: Asi nejzásadnějšími předpoklady pro dobrého astrologa jsou láska k lidem, poctivý a zodpovědný přístup ke vzdělání a celoživotnímu studiu astrologie, snaha o porozumění vesmírným energiím a nepochybně i dodržování etických zásad při výkladu horoskopů. Dobrý astrolog by měl vnímat a respektovat pocity a myšlení klienta. Klient by měl mít jistotu, že u astrologa najde porozumění a klíčovou roli hraje také vzájemná důvěra.

5. Proč lidé chtějí slyšet jen to, co chtějí slyšet? Říkáš svým klientům pravdu, nebo jen to, co potřebují slyšet?

Vít Kuntoš: Kdybych klientům neříkal pravdu, asi bych se dlouho astrologií neuživil. Je důležité říkat lidem i ty nepříjemné věci, ještě důležitější je ovšem správná formulace. Klienti mají tendenci odnést si z celé konzultace jenom tu nepříjemnou část, může za to selektivní způsob vnímání. Proto je třeba pečlivě vážit slova. Navíc mým úkolem je klientovi pomoct a efektivně ho na dané situace připravit. Je pravda, že jsou momenty, kdy klientovi řeknu nějakou informaci jenom proto, že vidím, že je to pro něj nesmírně důležité v daný moment slyšet. Navedu ho tak správným směrem. Nestačí být jenom dobrým astrologem, je třeba být i schopný psycholog.

Pavel Hanzal: Astrolog musí umět rozlišit, zda před ním sedí citlivý člověk, nebo razantnější jedinec plný energie. A podle toho musím přistupovat i k tomu, jakým způsobem ke klientovi promlouvám. Komunikace s klientem hraje velkou roli v tom, co si klient z konzultace odnese a zda pro něj je konzultace přínosem.

Astrologové přejí čtenářům Topzinu do nového roku hodně lásky, zdraví, spokojenosti a příznivý vliv astrologických konstelací!

www.pavelhanzal.cz

www.astrolog-terapeut.cz

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Pohled astrologů na rok 2011 anebo jak to vidí Pavel Hanzal a Vít Kuntoš