Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Poetické podzimní večery v Praze a Brně

Redakce

Redakce

5. 9. 2010

FOTO: větrné mlýnyJestli je na konci prázdnin něco pozitivního, pak začátek „literárněčtecí“ sezóny. Tento týden Vás tedy zveme do redakce časopisu A2 na čtení Pavla Cibora a do Křišťálové čajovny na „písmácký“ večer Jarmily Moosové. A pokud jste z Brna, neměli byste si nechat ujít začátek slavnostní začátek prodeje tisícistránkové knihy obsahující kompletní dílo J. A.  Pitínského.

FOTO: větrné mlýny

Logo agentury Větrné mlýny, Zdroj: archív agentury

knihkupectví Michala Ženíška v Brně začne přesně o půlnoci z 10. na 11. září projed tisícistránkového svazku s názvem Všecko napsané aneb Hry, básně, hrůzy, zkrátka kompletní dílo Zdeňka Petrželky. Ten však známější spíše jako divadelní režisér J. A. Pitínský. Až do 18. září si tuto jedinečnou publikaci budete moci koupit pouze v uvedeném knihkupectví. Pořádá nakladatelství Větrné Mlýny.

A ještě dvě autorská čtení

FOTO: Mr. Paper a literatura

Mr. Paper a literatura, Foto: Martin Koubek, Topzine.cz

Začátek týdne nemusí být vždy depresivní – třeba když zajdete v pondělí 6. 9. do redakce časopisu A2 (Americká 2, Praha) na autorské čtení Pavla Cibora. Ten zde představí rozsáhlejší autorskou textovou koláž z děl dříve narozených beletristů, přidá i některé své autorské texty. Večer pak bude doplněn i mírně extravagantními podobami slavných staroindických manter. Pořad začíná ve 20 hodin, grilování o hodinu dříve.

Pořadu nazvaného Poetická čajovna Jarmily Moosové se můžete zúčastnit v pátek 10. září od 19 hodin v Křišťálové čajovně galerie Cesty ke světlu Zdeňka Hajného (Praha 4). Hostem večera budou slovenský básník Stanislav Háber a jeho chotěbořský kolega Petr Musílek; svou knihu zde pokřtí zakladatel festivalu Literární Vysočina. Půl hodiny před začátkem pořadu si můžete prohlédnout galerii, vstupné na akci je 70 Kč.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Poetické podzimní večery v Praze a Brně