Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podzimní Sázavafest zazimoval letošní hudební festivaly

Vlastimil Blažek

Vlastimil Blažek

14. 11. 2010

!FOTOGALERIE!Vůbec to nevypadalo, že by se v pražských Holešovicích mělo v sobotu, 13. listopadu 2010, něco dít. Lidí po málu, všude klid. Jen otevřené dveře do prostor KC Vltavská naznačovaly bouřlivou noc.

Mandrage na Podzimním Sázavafestu

Mandrage na Podzimním Sázavafestu, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

U vstupu jsme vyfasovali několik dárků od sponzorů (mrzelo mne, že kondomy dávali jen ženám) a už na schodech jsem musel přehodnotit to, že je všude klid. Uskupení Hentai Corporation téměř vybourali svou hudbou všechny zdi Kulturního Centra Vltavská. Zpěvák Radek Škarohlíd házel svou bujnou kšticí snad po celém pódiu tak vehementně, že se baskytarista Matouš Duraj musel několikrát vyhýbat jeho šílenému tanci. Kapela nastoupila jako první, namísto Lucie Kostelecké a M.A.T. Bandu.

„Minulý týden nám zavolali, jestli tady chceme vystoupit, tak jsme souhlasili. Je to pro nás dobrá příležitost,“ řekl Radek Josef Croaker Škarohlíd. Hentai Corporation se skvěle bavili i v zákulisí, kde padlo mnoho litrů piva i zelené.

Další kapelou, která po rozjetých Hentaiech přišla na plac, byli Basta Fidel. Sotva, že se na pódium vešlo všech osm členů. Tři saxofony a trumpeta se řadily mezi to nejlepší v muzice této skupiny. A samozřejmě obě krásné slečny, z nichž jedna hrála na klávesy a druhá zpívala, na české poměry, docela čistou angličtinou.

Mandrage vyběhli zahrát jako třetí, od osmé večerní. A to se už pomalu začalo KC Vltavská zaplňovat. Pepa Bolan byl vidět už nějakou dobu předtím. Nešlo si nevšimnout jeho perfektně upravených vousů. Nejeden muž záviděl. Toto plzeňské kvarteto vystřihlo své největší hity tak, jak to umí jen oni. Obecenstvo se dostávalo pomalu, ale jistě, do varu.

Slovenská návštěva Lavagance byla příjemným zpestřením, ale nic světoborného se od nich neuskutečnilo. Kurtizány z 25. Avenue a Andělem ocenění Prague Conspiracy vystoupili hned poté. Mezitím se rozjela druhá stage, Instinkt DJ Stage, kde se mohli návštěvníci dosyta vytancovat v rytmech Drum ´n´ Bass. Některé z nich tancovačka unavila natolik, že obsadili židle a uchýlili se k tvrdému spánku.

Vystoupení kapely Nightwork, které měla být zřejmě největším tahákem večera, začalo tím, že se zatáhla opona a více než půl hodiny se čekalo, až začnou hrát. Nevím, jestli už jsou natolik dobří, aby si mohli dovolit takovéto hrátky s nervy fanoušků, ale zřejmě to nikomu moc nevadilo, protože jakmile začal Nightwork svou show, zpívalo se jak na lesy. A to nejen na parketě, ale i ve VIP prostorech.

Celou podzimní parádu završila formace Loyca, která se za své vystoupení rozhodně stydět nebude. Mimo dobré muziky jsme měli možnost usednout v improvizované čajovně, zapálit si vodní dýmku, koupit zajímavá trička, dostat parádní zapalovač od slečny prodávající cigarety a slušně se opít za lidové ceny. Celé občerstvení fungovalo perfektně a naše fotografka, Martina Hušková, si nemohla vynachválit gulášek za pade.

Také jsem potkal jednoho z výherců soutěže, kterou Topzine.cz připravil pro své čtenáře. Vasyl Lemak mne pozval na tradiční ruský drink, vodku, a příjemně si se mnou popovídal. „Já moc české kapely neznám, i proto jsem rád, že jsem tady a můžu několik z nich vidět živě,“ řekl spokojeně a kopl do sebe dalšího panáka.

Dokonce se mohlo schýlit i k menší potyčce, protože kapely Mandrage a Hentai Corporation si nejednou vjely do vlasů. Naštěstí se ale vše obešlo bez potíží a nejen účinkující, ale i návštěvníci, se skvěle pobavili.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní Sázavafest zazimoval letošní hudební festivaly