Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Podzimní O2 Sázavafest je za námi

Redakce

Redakce

8. 11. 2009

Maria_perex_sazavafestV sobotu 7. listopadu proběhl v pražském klubu Abaton takřka dvanáctihodinový hudební maraton. Nabídl tak možnost určité ochutnávky z toho, co zazní na letním kácovském festivalu.

Jana Jelínková, zpěvačka kapely Sto zvířat, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Jana Jelínková, zpěvačka kapely Sto zvířat, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Festival se rozeběhl po čtvrté hodině odpoledne. Jako první se na hlavní scéně představila kapela Loyca. Na rozehřátí byl výběr této pop-rockové kapely dobrou volbou. Možná je jen škoda, že v klubu v tu dobu ještě nebylo moc lidu.

Od pěti hodin se otevřela i druhá scéna, na které jako první vystoupila kapela No Side. V tu dobu byla návaznost obou scén propojena. Když skončila hrát jedna kapela dole, začala hrát jiná kapela nahoře. Divák tak stihl vše, aniž by mu cokoliv uniklo. Po této kapele, která měla divákovi určitě co říct, ačkoliv otázkou je, zda o to byl zájem, pokračovalo dění na hlavní scéně. Zde se představila dámská sestavička s názvem Female Afrobeat. Diváci s nadšením tleskali už při úvodní zkoušce, když ještě nevěděli, co je čeká. Hrou na své bubny, v rytmech hudby západní Afriky doplněné tanečními kreacemi, si potlesk doopravdy zasloužili.

Marek Ztracený

Marek Ztracený, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Poté, co vystoupila švédská zpěvačka Veronika Padilla, se divák musel začínat rozhodovat o tom, čemu dá přednost. Na jednom stagi vystoupilo 100°C, na druhém ve stejnou dobu Basta Fidel. Ten zde mimojiné zahrál i něco málo z očekávaného, v současné době ještě nevydaného CD.

Další na řadě byla kapela Cartonnage zaměřená na elektronický žánr. Celkově velmi extravagantní kapela, zaměřena na svůj okruh příznivců, působila, jak návštěva vetřelců z jiné planety. Na spodní scéně se poté představil Marek Ztracený, prezentujíc se svým akustickým setem i s písničkami z nového alba.

Totální nasazení

Totální nasazení, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Trhákem večera bylo představení kapely Sto zvířat, na které se přišlo podívat nejvíc lidí. Díky problémům s naladěním nástrojů si ale každý musel počkat trochu déle, než jak bylo v plánu. Kapela začala jako tradičně tím, že zahrála úvodní zkušební song a s loučením opustila scénu. Zaskočit tak mohli snad jen někoho, kdo na jejich koncertu ještě nebyl. Parket, dá-li se tak podlaha v Abatonu nazvat, byl v tu dobu plný k prasknutí. Opačně to vypadalo v tu dobu na druhém stagi, na kterém hrála slánská punková kapela Totální nasazení. Sem si přišli zařádit hlavně skalní příznivci poga.

Tomáš Klus

Tomáš Klus, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Noc ještě nekončila, lidí však začalo ubývat a festival se začal pomalu blížit ke svému konci. Na festivalu ještě zahrála kapela Ohm square, která zde uskutečnila v letošním roce svůj poslední koncert. Kapela se rozhodla všechny své budoucí koncerty odvolat. To, že je něco špatně, bylo zřejmé i z jejich vystoupení. Hodně příznivců si přilákal Tomáš Klus, jehož poslední dvě vystoupení byly vyprodány. Dokázal zde, že v tom co dělá má opravdu veliký talent.

Namísto předpokládané Prague Ska Conspiracy jako předposlední vystoupili Bek Ofis na stagi jedné a Volant na stagi druhé. Návštěvníci byli v té době už dosti prořídlí. Ti, co zůstali, navíc byli celkově velmi unavení. Ať se kapely snažily jak chtěly, nepodařilo se jim vyjma několika jedinců publikum rozhýbat.

Prague Ska Conspiracy

Prague Ska Conspiracy, Foto: Jiří Frolík, Topzine.cz

Na závěr celé akce, kdy už byla funkční jen jedna scéna, zahrála kapela Prague Ska Conspiracy. Na ně se mezi diváky objevili i členové kapely Sto Zvířat, jimž byla jedna z písniček dokonce věnována.  Závěr tak nabral nový nádech a ačkoliv tato kapela měla již druhé vystoupení, musela na konci přijít s požadovaným přídavkem.

Celá akce tak vlastně působila jako pozvánka na letní kácovský Sázavafest, který bude v příštím kalendářním roce jubilejní, a to desátý. Kdo propásl podzimní fest, nemusí se trápit tak moc, v létě toho Sázavafest nabídne mnohem víc.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní O2 Sázavafest je za námi