Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Podzimní laky na nehty jsou ve znamení čtyř živlů

Redakce

Redakce

17. 9. 2011

FOTO: Nehty v podzimních barváchNastupuje nová sezóna a s ní nejen nové kolekce, ale i kosmetické trendy. Zářivé barvy, které vévodily líčení v létě, se na podzim mění v barvy čtyř živlů. Laky na nehty inspirované vodou, zemí, vzduchem a ohněm vám představíme právě teď!

FOTO: Laky na nehty Pure Colour, Oriflame

Nebojte se barev!, Zdroj: Oriflame.cz

Móda se na podzim vrací z letních výšin zpět na zem a nejvíc se tento trend projevuje v barvách laků na nehty. První náznaky tohoto módního diktátu jsme zaznamenali už na jaře a v létě, kdy se všude objevoval hnědošedý lak od Chanel, odstín 525 s názvem Quartz.

V podzimních měsících budou laky na nehty nejvýraznější v odstínech čtyř živlů a je jen na vás, který z nich si vyberete. Bude to ohnivá rudá, zemitá hnědá, vzdušná stříbrná nebo snad odstíny modré evokující vodní hladinu?

Klasická barva ohně

Pro milovnice klasiky je nejpravděpodobnější volbou hned první možnost – oheň a s ním odstíny krvavě rudé, bordó, červenooranžové nebo červené s fialovými akcenty. Červené laky na nehty mají tu výhodu, že je nabízí snad všichni výrobci kosmetiky. Což je dobře, máme z čeho vybírat!

FOTO: Červené laky na nehty

Rudá klasika, Zdroj: lancome.com, chanel.com, topshop.com

Za nás můžeme doporučit klasický rudý lak Lancôme Le Vernis v odstínu Bang Bang Red nebo červenooranžové odstíny, které nabízí Topshop. Pokud holduje spíše nafialovělým odstínům rudé, sáhněte po laku značky Illamasqua v odstínu Faux Pas.

Zemité odstíny vedou

Ačkoliv odstíny hnědé nebyly snad nikdy nejoblíbenější barvou sezóny, teď je všechno jinak. Vše začalo již zmíněným hnědošedým lakem od Chanelu a zahanbit se nenechaly ani další značky, které na trh přinesly snad všechny odstíny hnědé od světlé, přes hnědou s rezavými odlesky až po tmavou barvu hlíny.

Všichni se divili, ale hnědá se prostě stala hitem podzimu, tak neváhejte a zkuste ji taky!

FOTO: Laky na nehty

Podzimní odstíny, Zdroj: topshop.com

Nejdecentnější verzí hnědé je ta lehce došeda, kterou najdete třeba v Topshopu u odstínu Mink nebo Creamy Nude. Topshop se na hnědé laky zaměřil, takže nabízí i tmavě hnědé (odstín Chocolate), podobnou barvu však najdete i u Yves Saint Laurent v odstínu Brown, který se navíc decentně třpytí.

Vzdušné kreace

Opakem zemitých tónů jsou stříbrné odstíny připomínající podzimní větřík. Ty uvítají hlavně romantické duše, víc než na barvy se totiž klade důraz na třpyt a lesk. Laky dostříbrna vám vykouzlí decentní, avšak nepřehlédnutelnou manikúru.

Hvězdou mezi třpytivými laky je značka OPI, u které najdete hned několik různých variant (například odstín Lucerne, DS Radiance nebo Crown me Already). Méně nápadné barvy nabízí například Maybelline v odstínu Snow Bunny nebo Blushing Bride.

Vodní odstíny pro odvážné

Poslední z živlů, který se tento podzim může usadit na vašich nehtech, je voda a s ní modrá ve všech možných odstínech od tyrkysové evokující lagunu až po tmavě modrou připomínající rozbouřené moře. Modrá na nehtech však přitahuje pozornost, takže nezapomeňte na bezchybnou manikúru a ladící oblečení!

FOTO: Laky na nehty

Limitovaná edice, Zdroj: chanel.com

Nádherné odstíny modré najdete v limitované edici Chanel v odstínech Coco Blue, Blue Boy a Blue Rebel. Perleťově modrý je odstín Moonlight Blue od YSL a s nazelenalou barvou naleznete opět u Topshopu v odstínu Mint Green.

Ať už zvolíte kterýkoliv z těchto odstínů, letošní podzim určitě neuděláte chybu!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní laky na nehty jsou ve znamení čtyř živlů