Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Podzimní kolekce AF Vandevorst ukazuje Janu z Arku v moderním pojetí

Petra Červená

Petra Červená

1. 11. 2011

FOTO: AF Vandevorst kolekce podzim/zima 2011V podzimní kolekci návrhářského dua AF Vandevorst se modelky proměnily v hrdé a nezdolné bojovnice, které svoji ženskost úzkostlivě schovávají za vlněné kabáty inspirované vojenskými uniformami.

FOTO: kolekce AF Vandevorst

Připraveny do boje i do zimy, Zdroj: afvandevorst.be

Letošní podzim a zima bude zřejmě krutá. AF Vandevorst svými modely táhnou do boje proti podzimním plískanicím, sněhu, vánici a mrazu.

A aby vojsko bylo na bitevním poli co nejméně nápadné, zahalili jej návrháři do tmavých barev. Při čekání na nepřítele se zahřejí ve vlněných kabátcích, šále z kožešiny s liščím ohonem a obleku typu overal posetého černým peřím.

Pro silné osobnosti

Kolekce AF Vandevorst nejsou nikdy prosté, jednoduché, mají příběh a spád. Jejich modely jsou originální a často se ocitají na hranici nositelnosti. Dokážou však vzbudit pozornost i bez negativní kritiky. Zaujmou zejména extravagantní ženy.

FOTO: kolekce AF Vandevorst

Noviny po přečtení zastrčte pod svetr

AF Vandevorst přitahuje pozornost žen sběratelek módních výstřelků. Jejich zákaznice oceňují novátorský přístup k módě. Návrháři se nebojí být trochu avantgardní bez příměsi prvoplánové líbivosti. Módu vnímají jako hru, kde cesta na stupně vítězů vede přes osobité a trochu svérázné převyprávění výtvarné vize.

Co se skrývá pod AF Vandevorst

Za označením AF Vandevorst se skrývá návrhářské duo Filip Arickx a An Vandevorst. Společně studovali na Flanders Fashion Institute v Antverpách. Právě tato škola, která je proslulá kreativním myšlením a novátorským přístupem k módě, je přivedla na cestu k výstřednosti.

FOTO: kolekce AF Vandevorst

Když hedvábné šaty do zimy, tak přes ně pleteninu nebo ještě lépe kožešinu

Svou první kolekci předvedli v Paříži na podzim roku 1998. Před tím Filip Arickx pracoval jako nezávislý designer a stylista a An Vandevorst byla přední asistentkou Dries van Noten. V roce 2003 AF Vandevorst představili svoji kolekci obuvi a o tři roky později začali navrhovat i spodní prádlo.

Zimní kolekce v bojovné pozici

Filip a An jsou známí mícháním kontrastních materiálů, textur a barev. V aktuální kolekci jsou materiály i barvy v nečekané symbióze. Například pletenina v kombinaci s koženou sukní a koženými maxi kozačkami s efektním šněrováním na zádech. Jejich modely měly dynamiku a vtip.

FOTO: kolekce AF Vandevorst

Aby vám bylo krásné teplo, obklopte se peřím

Pokud překvapil přední díl šatů nešatů, s úzkým koženým páskem neobvykle obmotaným nejen kolem pasu, ale i ramen, pak už mohl jen pobavit liščí ohon nesměle vykukující zpod látky na zadním díle.

Saka byla šitá, jako by vojáci nedbali příkazů perfektně upravených uniforem. Tu vyčnívala bavlněná košile s potiskem novin, jindy mělo sako jednu stranu výrazně delší. Každý model měl za úkol bavit a nutil diváky k přemýšlení o tématu kolekce inspirované Janou z Arku. A to se oběma návrhářům podařilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní kolekce AF Vandevorst ukazuje Janu z Arku v moderním pojetí