Menu
TOPZINE.cz
Literatura

Podzimní knižní veletrh 2011: Přijedou přední čeští literáti i TOPZINE.cz s Fantastickou povídkou

Kateřina Ciborová

Kateřina Ciborová

12. 10. 2011

Podzimní knižní veletrh v Havlíčkově Brodě začíná lákat návštěvníky. Letošní 21. ročník se uskuteční 21. a 22. října, slibuje mnoho zvučných literárních jmen a vyhlášení výsledků soutěže Fantastická povídka, kterou organizuje TOPZINE.cz!

V poměrně malém městě se ve dvou říjnových dnech sejde literární elita národa. Na Podzimní knižní veletrh každým rokem přijíždějí známí a uznávaní čeští spisovatelé. Letos se v Brodě představí jména na veletrhu již zavedená (Viewegh, Obermannová, Vaculík), poprvé přijedou Petra Soukupová nebo Michal Ajvaz. V rámci své české návštěvy poctí veletrh svou účastí také Robert Fulghum.

Veletrh se těší také poměrně velké návštěvnosti ze strany čtenářů, loni organizátoři zaznamenali rekordních 20 tisíc prodaných vstupenek. Oblíbený je také mezi vystavovateli, v tomto roce se jich představí více jak 160.

S PEN Klubem o svobodě slova

Do doprovodného programu Podzimního knižního veletrhu tentokrát patří dvě důležité doprovodné akce: festival Knihy a svoboda a seminář zahraničních bohemistů.

Čtěte také: Podzimní knižní veletrh 2010 je minulostí. Byl jubilejní a rekordní

Pořadatelem festivalu Knihy a svoboda je PEN Klub a je příspěvkem k mezinárodnímu festivalu Free the Literature, který zaštiťuje mezinárodní PEN Klub. Festival bude zahájen seminářem o překládání české literatury, diskusními příspěvky přispějí například literární agentka Dana Blatná, šéfredaktor Literárních novin Petr Bílek či editorka literární rubriky TOPZINE.cz Eva Marková. Představena bude Knihovnička PEN Klubu, návštěvníci se mohou těšit také na diskusi o rakouské literatuře nazvanou Muškáty za okny a děti ve sklepě.

FOTO: Ilustrační foto k literární soutěži Fantastická povídka

V Havlíčkově Brodě v sobotu TOPZINE.cz vyhlásí vítěze Fantastické povídky, Foto: Eva Makovská, Topzine.cz

V Brodě také vyvrcholí seminář zahraničních bohemistů, který pořádá český PEN Klub s podporou ministerstva kultury, jehož se zúčastní bohemisté např. z Velké Británie, Ruska, Finska či Rakouska.

Na každém knižním veletrhu se vyhlašuje řada soutěží a cen. TOPZINE.cz letos přispěl svou troškou do mlýna a v sobotu 22. října ve 14 hodin vyhlásí výsledky soutěže Fantastická povídka. Do soutěže se přihlásilo 666 autorů, do užšího výběru postoupilo 12 finalistů.

Za povídku oběd s Goldflamem

Jako každý rok, i letos byla vyhlášena literární soutěž Dopiště…! Letos soutěžící dopisovali povídku Arnošta Goldflama, který na veletrhu osobně vyhlásí vítěze, jenž s ním bude moci za odměnu poobědvat.

Součástí veletrhu bude také několik výstav. Připravená je výstava o současné české ilustraci v Galerii výtvarného umění, nová expozice o Karlu Havlíčku Borovském bude zahájena v Muzeu Vysočiny. Přímo na veletrhu proběhne výstava věnovaná českým překladům a překladatelům slavného polského básníka Czeslawa Milosze nebo výstava fotografií pro knižní obálky Jaroslava Fišera.

Na závěr veletrhu se v sobotu večer bude v havlíčkobrodském Klubu Oko konat Babylónský literární večírek, na němž se návštěvníci setkají s autory z různých zemí a s jejich texty v různých jazycích.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzimní knižní veletrh 2011: Přijedou přední čeští literáti i TOPZINE.cz s Fantastickou povídkou