Menu
TOPZINE.cz
Móda a styl

Podzim pozvolna přichází a já se raduji, mám ho rád. A co vy?

Redakce

Redakce

23. 8. 2010

FOTO: Oblečení/podzimní kolekce 2010/New YorkerVíce dešťů, více mlh, více mračen, více listí. Už je to oficiální. Podzim začíná. Léto nám tedy pozvolna končí, a tak se loučíme s tropickými teplotami, vodními radovánkami a lehoučkým šatstvem. Však s dobrou náladou rozhodně ne, protože i podzim má své kouzlo.

FOTO: Oblečení/podzimní kolekce 2010/New Yorker

Z podzimní kolekce New Yorker 2010, Zdroj: New Yorker

Čtvrtého září, minutu do deseti minut do desáté, jsem napsal svůj první článek do svého prvního stylového blogu. Tehdy to byl styl podobající se koze, ale byl to velice kouzelný začátek. Podzim minulého roku byl pro mě jako žádný jiný. Najednou jsem chápal, proč nenakupovat padělky. Poznal jsem čtyři newyorské dívky z města, které zažívaly sex naplno. Seznámil se s barevnými punčochami Blair Waldorf. Zavítal jsem po velice dlouhé době do obchodní sítě H&M. Objevil jsem svět za hranicemi odvahy. Byl to svět módy.

FOTO: Hlavní hrdinky ze seriálu Gossip Girl

Školní podzimní den, Zdroj: thechicspot.blogspot.com

Ve filmu The September Issue zazněla věta, kterou beru jako stvořenou pro mě. „September is January for fashion,“ chcete-li: „Září je v módě leden“. Každý rok v září totiž opět ožívají přehlídková mola, ovšem s jakýmsi nádechem. Všichni se už třepou kosou, ale jakmile se rozsvítí světlo a na scénu přijde první modelka, diváky ten pocit uspokojení zahřeje víc než čaj.  Zaměří se pouze na model a přemýšlí o tom, jak ten rok uplynul, a že zrovna tohle se k onomu návrháři nehodí.

FOTO: Momentka z newyorského fashion weeku

Momentka z newyorského fashion weeku, Zdroj: ladybrillemag.com

Podzim a zima se sice dlouze zadávají do vyhledávačů pro zobrazení aktuální přehlídky, ovšem na těle dlouhé střihy vytvoří ten nejelegantnější nádech. Kabáty, rukavice, kalhoty, kozačky, čepice, šály. To vše nás (většinou) zahřeje a zatajemní. Nevydáváme ze sebe takový pocit, že patříme každému, ale máme něco, co můžeme tajit. Vím, že to je spíše o ženách, ale i muži vypadají v kabátě více majestátněji a uhlazeně. Přiznejte si dámy, že máte radši tajemné hochy.

Nedokážu přímo určit, proč mám podzim tak rád, ale ten pocit při vchodu do obchodu a příjemné teplo, ve kterém cítím vůni látek z vystaveného zboží, jež se přede mnou rozplyne, tak to vše vnímám šťastně. To je možná ten zakopaný pes. Pocit štěstí a něčeho nového. A když nad tím právě přemýšlím, vybavuji si zamlžené dny, kdy mám na sobě pletené ponožky a o důvod víc k napití se kávy. Pustím si na počítači seriál a zamotán v dece u něho usínám a jsem rád, že v tom vichru nestojím na vlakové zastávce.

FOTO: Podzimní kampaň značky Gucci

Z podzimní kolekce Gucci, Zdroj: sokoravora.com

Jsem Kozoroh. A ti jsou samotáři, avšak uvnitř touží po slávě. To jsem celý já. Když mě někdo nevykope, ven se mi nechce. Ovšem procházky mezi popadeným listím, které mi křupe pod nohama, mám ze všech nejraději. A právě ty zvadlé plíce stromu mi dávají nejvíce života. Stejně tak i sebevědomí, ze kterého pak vytvářím nejen své odvážnější modely.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Podzim pozvolna přichází a já se raduji, mám ho rád. A co vy?